reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP z testami DVB-T2 w czerwcu

dodano: 2015-04-24 12:51 | aktualizacja: 2015-04-24 16:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Samsung i TVP Jak już wcześniej nieoficjalnie informowaliśmy, Telewizja Polska chce przeprowadzić w tym roku testy technologii DVB-T2, następcy DVB-T, który jest aktualnie obowiązującym standardem dla naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. DVB-T2 w połączeniu z kompresją HEVC (następcy MPEG-4) oznaczałoby znaczne oszczędności pasma częstotliwości, co przekładałoby się na uruchomienie nowych programów lub zwiększenie jakości tych dotychczasowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, 21 kwietnia 2015 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał decyzję zezwalającą na czasowe używanie urządzenia radiowego nadawczego, typu TMV9, wyprodukowanego przez Rohde & Schwarz, w służbie radiodyfuzyjnej w celu przeprowadzenia emisji eksperymentalnej z obiektu RTCN Warszawa / Raszyn na kanale 7 (pasmo VHF) w standardzie DVB-T2. Celem testów jest sprawdzenie standardu cyfrowej emisji naziemnej DVB-T2 pod kątem użyteczności i możliwości wdrożenia w przyszłości przez Telewizję Polską programów w standardzie Ultra HD 4K.

Decyzja wydana przez UKE dotyczy jednak tylko dni 24-30 kwietnia 2015 roku, podczas gdy Telewizja Polska chciała uzyskać pozwolenie na testy trwające cały miesiąc. Jak informuje redakcję satkurier.pl Ośrodek - TVP Technologie, nie było to jednak możliwe ze względu na ciszę konkursową w maju br. związaną z postępowaniem w sprawie MUX 8. W związku z tym Telewizja Polska chce przeprowadzić testy dopiero w czerwcu 2015 roku, po wcześniejszym uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia od UKE. Ponadto w czerwcu TVP będzie już dysponowała nowymi kamerami i sprzętem, które zostaną wykorzystane na potrzeby testów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...