reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uzbekistan dostał 63 mln dol. od Japonii na tv cyfrową

dodano: 2015-05-26 13:34 | aktualizacja: 2015-05-27 17:39
autor: Rafał Olchowik | źródło: cableman.ru

Uzbekistan Konsorcjum Japońskiego Banku Współpracy Międzynarodowej i Sumitomo Mitsui Banking Corp. podpisały z Narodowym Bankiem WED Republiki Uzbekistanu umowę kredytu w kwocie 7,4 mld jenów (około 63 mln dolarów). Środki zostaną przeznaczone na cyfrowe nadawanie w Republice Uzbekistanu. Przypomnijmy, że w kwietniu 2014 roku prezydent Uzbekistanu podpisał dekret w sprawie zaciągnięcia pożyczki w japońskich bankach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kontrakt, którego wartość szacowana jest na 73,6 mln dolarów, przewiduje dostawę sprzętu na cyfrowe nadawanie do końca 2016 roku. Oprócz japońskiego kredytu, transakcja będzie również finansowana ze środków uzbeckich banków w wysokości 11 mln dolarów.

Uzbecki rząd zamierza do końca 2017 roku wydać 92 mln dolarów na 100-procentowe pokrycie kraju sygnałem naziemnej telewizji cyfrowej. Pierwszy etap programu o wartości 60 mln dolarów zakłada przejście na cyfrowe nadawanie we wszystkich miastach obwodowych. Zasięg ma wynieść do 75% zamiast 43% w 2013 roku. Drugi etap (lata 2016-2017) o wartości 32 mln dolarów zakłada osiągnięcie pełnego zasięgu poprzez instalowanie nadajników małej mocy na obszarach trudno dostępnych.

Na dzisiejszy dzień transmisje 40 kanałów państwowych i komercyjnych w standardzie DVB-T i kompresji MPEG-4 realizowane są w Taszkiencie i w 10 innych regionach kraju. Transmisja jest prowadzona na bazie urządzeń japońskiej firmy NEC i niemieckiej Kurt Mitterfellner GmbH. Proces cyfryzacji w Uzbekistanie rozpoczął się bardzo wcześnie, bo już w 2009 roku.

Operatorem DVB-T w Uzbekistanie jest UzDigital TV, oferujący bezpłatny pakiet 12 kanałów publicznego nadawcy MTRK. Pozostałe są płatne i są to głównie rosyjskie kanały federalne i zagraniczne kanały tematyczne w języku rosyjskim (np. Disney, Discovery, NGC, Viasat).
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama