reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CEPT: Pasmo 470-694 MHz nie dla usług mobilnych

dodano: 2015-06-08 10:31 | aktualizacja: 2015-06-08 14:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EBU

CEPT Europejska Konferencja Administracji Poczty i Telekomunikacji (CEPT) uzgodniła wspólne stanowisko, które sprzeciwia się przydziałowi pasma UHF (470-694 MHz) na potrzeby usług mobilnych. Głosowanie odbyło się w ramach przygotowań do konferencji WRC-15 Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), gdzie podjęte zostaną istotne decyzje dotyczące przyszłego przydziału pasma.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wspólne stanowisko zostanie przekazane do europejskich administracji. 30 krajów obecnych na spotkaniu w Porto w Portugalii poparło stanowisko organizacji CEPT. Jedynie Dania wyraziła sprzeciw, a Bułgaria, Finlandia, Grecja i Szwecja wstrzymały się od głosu.

Dyrektor technologii i innowacji EBU, Simon Fell, powiedział:

Nadawcy w całej Europie przyjęli tę decyzję CEPT z zadowoleniem. Jest to kulminacja 3-letniej, ciężkiej pracy, mającej na celu ekspozycję znaczenia zabezpieczonego dostępu do odpowiedniego pasma dla branży nadawczej. Dzięki temu, europejskie administracje nie tylko dadzą pewność dla ważnego sektora, ale pomogą zabezpieczyć inwestycje konieczne do uwolnienia pasma 700 MHz i utorowania drogi dla zaawansowanych usług HDTV, UHDTV i hybrydowych telewizyjnych usług w nadchodzących latach.


Fell powiedział, że EBU z zadowoleniem przyjmuje także zalecenie Komisji Europejskiej, by odrzucić przydział pasma 470-694 MHz w Europie dla usług mobilnych.

Na spotkaniu w Porto potwierdzono również wspólne stanowisko przydzielania pasma L (1452-1492 MHz) (przypisanego obecnie dla usług nadawczych) dla usług mobilnych, a także dolnego pasma C (3,4-3,8 GHz) (przypisanego dla stałych usług satelitarnych i używanego przez nadawców na potrzeby dosyłów).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...