reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Lato z Polsat News” w kanałach Polsat i Polsat News

dodano: 2015-06-18 17:53 | aktualizacja: 2015-06-20 14:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat News Od pierwszego wakacyjnego weekendu startuje „Lato z Polsat News”, w którym operator sieci Plus wspólnie z Telewizją Polsat i Polsatem News i we współpracy ze służbami ratowniczymi zachęcają, by w trakcie letniego wypoczynku motywem przewodnim było bezpieczeństwo. W trakcie dwóch miesięcy dziennikarze programu „Nowy dzień z Polsat News” odwiedzą atrakcyjne turystycznie zakątki Polski i powiedzą, gdzie warto pojechać, by uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Będą więc pokazy ratownictwa, przy okazji których widzowie będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy służb ratowniczych. Dowiedzą się również jak bezpiecznie wypoczywać i jakich błędów nie popełniać podczas wakacji nad wodą i w górach.

Począwszy od 27 czerwca br., w każdy wakacyjny weekend odbędą się widowiskowe imprezy sportowe i ratownicze, a widzowie kanałów Polsat i Polsat News będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy ratowników oraz dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, jak udzielić pierwszej pomocy, czy też jak najszybciej i najskuteczniej wezwać ratunek w razie potrzeby. Plus, który od niemal szesnastu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi takimi jak Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR), Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (MOPR), Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) przypomina też o specjalnych numerach ratunkowych: 601100100 nad wodą i 601100300 w górach, które w razie nieszczęśliwego wypadku mogą uratować nasze życie.

Program poprowadzi m.in. Paulina Sykut-Jeżyna, pogodynka telewizji Polsat, foto: Cyfrowy Polsat


Narzędziem wspierającym bezpieczeństwo nad wodą oraz w górach jest również aplikacja „Ratunek”. Działa ona w polskich górach i jest wykorzystywana w pracy ratowników GOPR i TOPR, a przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym została rozbudowana o połączenia z wodnymi służbami ratowniczymi WOPR i MOPR. W razie wypadku lub zagrożenia aplikacja pozwala zlokalizować miejsce, z którego pochodzi zgłoszenie z dokładnością do trzech metrów. Dzięki temu rozwiązaniu służby ratownicze będą mogły jeszcze szybciej i skuteczniej dotrzeć do poszkodowanych. Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy, że osoba poszkodowana w sytuacji zagrożenia uruchomi ją na smartfonie, a następnie wykona polecenie, które pojawi się pod przyciskiem ratunkowym - trzy razy dotknie wirtualnego przycisku wezwania pomocy. Zostanie wówczas nawiązane połączenie z centrum dyspozytorskim WOPR/MOPR lub GOPR/TOPR, gdyż numery ratunkowe zostały zintegrowane w aplikacji, a w trakcie rozmowy telefonicznej aplikacja wysyła SMS z lokalizacją osoby poszkodowanej. Aplikacja działa na systemach Android (od wersji 4.0).

W ostatnim czasie w ramach współpracy z ratownikami uruchomione zostały również dwa portale internetowe, na których można znaleźć wszystko, co związane jest z bezpiecznym wypoczynkiem w górach i nad wodą. Nazwy obu portali zawierają wspomniane numery ratunkowe i są poświęcone bezpieczeństwu nad wodą (przejdź na stronę) i  wypoczynkowi w górach (przejdź na stronę).

Beata Cholewińska, Joanna Górska, Mariusz Abramowicz i Krzysztof Ibisz w towarzystwie dziennikarzy pogodowych (Marek Horczyczak, Paulina Sykut-Jeżyna, Małgorzata Tomaszewska-Słomina i Milena Rostkowska-Galant) i przy wsparciu reporterów terenowych wyruszą kolejno do:

- 27-28 czerwca br. - Stare Sady - Regaty Aktorów;
- 4-5 lipca br. - Mikołajki - 72. Samochodowy Rajd Polski;
- 11-12 lipca br. - Sopot - zawody ratowników wodnych i górskich;
- 18-19 lipca br. - Międzyzdroje - Mistrzostwa Polski IRB (wyścigi pontonowych łodzi ratunkowych, które polegają na symulacji prawdziwych akcji ratowniczych;
- 25-26 lipca br. - Świnoujście - Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim;
- 1-2 sierpnia br. - Kołobrzeg - Przystanek Samsung i aktywności wodne, takie jak pływanie czy kite surfing;
- 8-9 sierpnia br. - Władysławowo (Półwysep Helski) - SUPer Race - zawody na deskach SUP i Kitesurfing, Windsurfing, SUP;
- 15 sierpnia br. - Zegrze - Akcje ratunkowe z użyciem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR);
- 16 sierpnia br. - Nieporęt - pokazy ratownicze, nauka pierwszej pomocy;
- 22 sierpnia br. - Gdynia - BCT Marathon, czyli ekstremalne zawody w pływaniu na wodach otwartych;
- 23 sierpnia br. - Gdańsk Brzeźno - pierwsza pomoc przedmedyczna oraz wykorzystaniu psów w ratownictwie wodnym;
- 29–30 sierpnia br. - Ustka - Weekend z życia ratownika, podsumowanie sezonu wakacyjnego.

Łodzie hybrydowe Parker RIB 750RS i Parker RIB 900 Baltic w barwach Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, foto: Kamil Broszko

Kuter Conrad 900 w barwach Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, foto: Kamil Broszko

Łódź hybrydowa Parker RIB i kuter Conrad 900 w barwach Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, foto: Kamil Broszko


Dodatkowo, podczas wszystkich weekendów odbywać się będą mecze i treningi siatkówki plażowej prowadzone przez profesjonalne zawodniczki siatkówki plażowej. Kolejny już rok operator sieci Plus będzie rozdawał dzieciom specjalne opaski na rękę z numerem ratunkowym 601100100 oraz miejscem na wpisanie przez rodziców lub opiekunów swojego numeru telefonu. Plus zapewnia również Wi-Fi, dzięki którym każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnego Internetu. Partnerem imprez jest firma LG.

Weekendowe wydanie programu „Nowy dzień” jest emitowane od 6:00 do 10:00 na antenie Polsatu News oraz w Polsacie od 6:00 do 7:45. Łączenia telewizyjne realizowane będą z wykorzystaniem mobilnego Internetu LTE dostarczonego przez sieć Plus.

„Nowy dzień z Polsat News” - emisja codziennie o 6:00 w kanałach Polsat (Polsat HD) i Polsat News (Polsat News HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...