reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec cyfryzacji na Ukrainie najwcześniej w 2019

dodano: 2015-06-22 10:29 | aktualizacja: 2015-06-22 10:48
autor: Rafał Olchowik | źródło: digital-tv.com.ua/tele-satinfo.ru

Ukraina Na Ukrainie może dojść do znacznych opóźnień w procesie przechodzenia na cyfrową telewizję naziemną. Według najnowszych szacunków, realną i najwcześniejszą datą jest 31 grudnia 2018 roku. Zgodnie z planem pierwotnym, pod koniec 2016 r. na terytorium tego kraju nie powinien być już nadawany żaden kanał w naziemnej transmisji analogowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na dzisiejszy dzień, ludność, infrastruktura jak i same państwo nie jest przygotowane na szybkie wyłączenie analogowej emisji.

Oleg Czernysz z Narodowej Rady ds. telewizji i radia powiedział, że już 17 czerwca br. powinno być odłączonych 57 stacji analogowej telewizji. To stacje, które zdaniem Państwowego Centrum Częstotliwości Radiowych, mogą być przeszkodą dla stacji cyfrowych w sąsiednich krajach, gdzie system naziemnej telewizji cyfrowej stał się głównym sposobem odbioru.

Ogółem przechodzenie na cyfrowe nadawanie na Ukrainie ma być rozłożone na 4 etapy. W ramach każdego z nich analogowa telewizja będzie wyłączana w określonych obwodach Ukrainy. Proces powinien się rozpocząć od marca 2016 roku i to mimo tego, że w genewskiej umowie wskazane są inne terminy. Data ostatecznego przejścia wciąż nie jest znana, ale zdaniem Czernysza, może to nastąpić nie wcześniej niż 31 grudnia 2018 roku.

Badania socjologiczne wykazały, że 5,7 mln ukraińskich rodzin wybrało telewizję kablową, 4,5 mln – satelitarną, a jeszcze 6,2 mln postawiło na naziemną. Z nich około 1,6 mln ogląda telewizję cyfrowo. Po wyliczeniu, aby przejść na pełne nadawanie cyfrowe, trzeba zaopatrzyć w odbiorniki jeszcze 4,6 mln rodzin.

Ponadto zdobycie odpowiedniego tunera na Ukrainie nie jest takie proste. Państwu potrzebna jest odpowiednia ustawa, która zapewni preferencyjne warunki zakupu urządzeń dla ludności, a także zniesie cła na import tego sprzętu. Oprócz tego, trzeba zachęcać krajowych producentów do produkcji odbiorników. Właśnie tempo pozyskiwania tunerów przez ukraińskie gospodarstwa domowe wpłynie na ostateczny termin przejścia na „cyfrę”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

139 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

299 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...
reklama