reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Imperium miłości - nowy serial codzienny w TVP2

dodano: 2015-08-18 22:17 | aktualizacja: 2015-08-18 22:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP2

TVP2 HD TVP 2 HD Dwójka HD W poniedziałek 31 sierpnia o godz. 14:50 kanał TVP2 zaprasza na pierwszy odcinek nowego serialu codziennego „Imperium Miłości” (prod. Turcja). To kolejny turecki serial kostiumowo – obyczajowy. Opowiada o dziejach bogatej, krymsko-tatarskiej rodziny na początku XX wieku. Zdolny i przystojny porucznik armii carskiej Kurt Seit poznaje na balu w Petersburgu piękną córkę nobliwego rosyjskiego rodu – Szurę Wierszenskają. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

    
Serial „IMPERIUM MIŁOŚCI” od poniedziałku do piątku, godz.  14:50
Turecki serial kostiumowo – obyczajowy. Dzieje bogatej krymsko-tatarskiej rodziny na początku XX wieku. Zdolny i przystojny porucznik armii carskiej Kurt Seit poznaje na balu w Petersburgu piękną córkę nobliwego rosyjskiego rodu – Szurę Wierszenskają. Młodzi zakochują się w sobie, ale na przeszkodzie ich szczęścia stają obie rodziny. Rodzina Kurta chce, żeby poślubił on kobietę ze znakomitego tureckiego rodu, a rodzice Szury chcą ją wydać za Rosjanina. Tymczasem wybucha pierwsza wojna światowa i rewolucja – zarówno w Rosji, jak i w Turcji...

Reżyseria: Hilal Saral 
Występują: Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Fahriye Evcen, Birkan Sokullu

Odc. 1 premiera
Poniedziałek, 31.08, godz. 14:50

Rok 1916. Pięciu przyjaciół, oficerów armii carskiej: Turcy – Seyit (mający przydomek Kurt) Nieminow i Dżelil, oraz Rosjanie – Petro, Władimir i Misza walczą na frontach I wojny światowej. Petro przypadkiem zabija żołnierza ze swojego oddziału. Kurt zmusza go do dymisji w zamian za zatajenie sprawy. 
Bal w Piotrogrodzie. Kurt zakłada się z przyjaciółmi, że pocałuje pierwszą kobietę, która wejdzie na salę. Widzi wchodzącą właśnie Szurę Wierszenskają – piękną córkę nobliwego rosyjskiego rodu, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Ona w nim także. Kurt z przyjaciółmi odwiedza rodziców w Ałuszcie na Krymie. Przyjaciele ślubują sobie spotkanie po wojnie.

Odc. 2 premiera
Wtorek, 1.09, godz. 14:50

Ojciec Kurta przedstawia mu swoją wolę: Kurt powinien ożenić się z Turczynką i osiąść na majątku na Krymie. Kurt z przyjaciółmi wraca do Piotrogrodu, gdzie spotyka się z Szurą. Wspólne zwiedzają miasto, potem obiad u Kurta i wizyta w teatrze. Petro kokietuje Szurę, jednak uczucie między nią a Kurtem wciąż narasta. Na balu po premierze zakochanych usiłuje poróżnić baronowa, która wyjawia Szurze, że ma romans z Kurtem. Opowiada jej także o zakładzie. Szura jest załamana.

Odc. 3 premiera
Środa, 2.09, godz. 14:50

Szura wstrząśnięta wybiega z balu, Kurt dowiaduje się o intrydze baronowej i pisze do Szury list z wyjaśnieniami. Jednak Petro przypomina mu o zakazie ojca. Kurt nie chcąc kalać honoru Szury zatrzymuje list. Petro utwierdza Szurę w podejrzeniach, że Kurt jest kochankiem baronowej. W kraju narastają nastroje rewolucyjne. Dochodzi do rozruchów. Kurt spotyka Szurę na ulicy i ratuje ją z zamieszek. W rozmowie zakochanych Szura zarzuca Kurtowi kłamstwa, on zapewnia ją o swojej miłości. Rozstają się poróżnieni.

Odc. 4 premiera 
Czwartek, 3.09, godz. 14:50

Rodzice Petra sugerują, że biorą pod uwagę Szurę jako kandydatkę na synową. Tatia ukradkiem wręcza Szurze list Kurta i przekonuje ją do pojednania z ukochanym. Szura spotyka się z Kurtem. Spędzają razem noc. Nazajutrz przyjaciele wyruszają na front. Petro z rodzicami odwiedzają rodzinę Szury w Kisłowodzku. Gdy matka Petra planuje zaręczyny syna z Szurą, Nina oznajmia, że Szura kocha Kurta. Tatia widzi, jak Misza spotyka się z komunistami.

Odc. 5 premiera
Piątek, 4.09, godz. 14:50

W majątku Mirzy Mehmeta dochodzi do podpaleń. Zahide usiłuje aranżować małżeństwo Kurta z córką sąsiadów. Na froncie toczą się zaciekłe walki. Kurtowi nie udaje się uratować Władimira, którego oddział wpadł w zasadzkę. Tatia spotyka się po przedstawieniu z Miszą, który ostrzega ją przed Petrem. Podejrzewa, że przyjaciel ich zdradził i współpracuje z komunistami. Na zaręczynach Walentyny i Konstantego rodzina wyraża głębokie niezadowolenie z romansu Szury. Jednak Szura zapewnia bliskich, że jej decyzja jest ostateczna, bo nigdy nie przestanie kochać Kurta. Wszystkiemu przysłuchuje się coraz bardziej zazdrosny Petro.

Odc. 6 premiera
Poniedziałek, 7.09, godz. 14:50

Rodzice, mimo niezadowolenia z decyzji Szury, jednak zgadzają się na ślub córki z Kurtem. Guzide odrzuca próby swatów z Kurtem, bo już wie, że jej wybrankiem jest Dżelil. Na froncie Kurt odnosi ciężkie rany. Zostaje uznany za zaginionego, jednak Petro informuję Szurę, że Kurt nie żyje. Petro zacieśnia związki z rewolucjonistami. Dżelil nie wierzy w śmierć przyjaciela i szuka go we wszystkich szpitalach. Znajduje nieprzytomnego i Zostawia mu list, bo musi wracać do jednostki. Ojciec Szury umiera. Petro przechwytuje listy do Szury i niszczy je. Zrozpaczona Szura usiłuje popełnić samobójstwo. Ratuje ją Petro.

Odc. 7 premiera
Wtorek, 8.09, godz. 14:50

Rodzina robi Szurze wyrzuty z powodu próby samobójstwa. Car Mikołaj abdykuje, co powoduje jeszcze większe niepokoje. W Kisłowodzku wybuchają walki i Petro namawia rodzinę Szury na wyjazd. Na próżno. Kurt odzyskuje przytomność, wraca do Piotrogrodu i spotyka się z Dżelilem. Wiedzą, że teraz jako carskim oficerom grozi im śmierć. Przyjaciele sądzą, że Misza współpracuje z komunistami. Kurt spotyka się z Petrem. Oznajmia, że przed podróżą na Krym pragnie zobaczyć się z Szurą. Petro także oskarża Miszę o współpracę z komunistami. Rewolucjoniści porywają Miszę oraz usiłują zabić Dżelila i Kurta.

Odc.8 premiera
Środa, 9.09, godz. 14:50

Kurt, Dżelili i Tatia przybywają do Kisłowodzka, żeby spotkać się z Szurą, jednak jej rodzinny dom zastają zrujnowany. Dżelili przypadkiem spotyka Szurę w mieście i sprowadza ją do Kurta – ten szczęśliwy prosi ją o rękę. Rodzina nie zgadza się, żeby Szura pojechała z Kurtem do Ałuszty, Szura jednak wyskakuje z ruszającego pociągu, żeby być z ukochanym. Przyjaciołom udaje się uciec z obławy rewolucjonistów. Komuniści torturują Miszę, uwalniają go dopiero biali. Komuniści na oczach Petra aresztują jego rodziców. Petro negocjuje ich uwolnienie. Po powrocie do domu, ojciec nie może wybaczyć Petrowi przejścia na stronę rewolucjonistów. Josef planuje zamach na życie Mirzy Eminowa.Odc. 9 premiera
Czwartek, 10.08, godz. 14:50

Petro, poróżniony z ojcem, porzuca dom i nakłania komunistów, żeby pozwolili mu zorganizować własny oddział, z którym dopadnie uciekinierów: Kurta i Dżelila. W domu Kurta narastają niepokoje. Buntownicy ze wsi dokonują zamachu na życie Mirzy Mehmeta. Osman zabija napastnika. Havva namawia Mahmuta do wyjazdu z Krymu. Kurt i Szura po wielu perypetiach docierają wreszcie do Ałuszty, jednak zatrzymują się w domku w winnicy. Po drodze Tatia wyjawia Szurze, że jest w ciąży. Konstanty oświadcza się o rękę Walentyny.

Odc.10 premiera
Piątek, 11.08, godz. 14:50

Po dotarciu do Ałuszty Kurt i Misza zatrzymują się nie w domu rodzinnym Eminowów, lecz w domku w winnicy. Kurt jedzie do rodzinnego majątku sam. Witany gorąco przez rodzinę, czeka na trudną rozmowę z ojcem. Mirza Mehmet piętnuje decyzję syna: żadna Rosjanka nie zamieszka pod jego dachem. Kurt wybiega z domu, wiedząc, że pali za sobą mosty. Tatia dostaje krwotoku. Dżelil pędzi po lekarza. Tymczasem do domku w winnicy nieoczekiwanie przybywa Petro i wyraźnie adoruje Szurę. Lekarz z trudem ratuje Tatię. Baronowa Lola dociera do Odessy. Dalsza podróż jest już niemożliwa. Pośrednik proponuje jej wyjazd do Stambułu, pod warunkiem, że baronowa zostanie szpiegiem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Kabel HDMI Hybrid optyczny 2.0 50m

Kabel Hybrydowy optyczny HDMI™ 2.0, najnowszy typ kabli obsługujący rozdzielczość...

750 zł Więcej...
reklama