reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łotwa: Ministerstwo Kultury zajmie się piractwem

dodano: 2016-03-15 17:56 | aktualizacja: 2016-03-15 18:06
autor: Mr. Cooks | źródło: lsm.lv

czaszka biała.jpg Łotewskie Ministerstwo Kultury postanowiło walczyć z nielegalną telewizją. W tym celu stworzyło specjalną grupę roboczą, która ma zorientować się w sytuacji i znaleźć sposoby rozwiązania problemu. Około 20% łotewskiego rynku telewizyjnego przypada nielegalnym firmom, podano w audycji „Doma laukums” na antenie publicznego radia LR4.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Problemów z nielegalną telewizją na Łotwie jest kilka. Pierwszym jest świadczenie usług telewizji satelitarnej. Obok przestrzegających prawo handlowców, działają także ci, którzy przepisy łamią.

Jeden z największych problemów istnieje na granicy z Rosją i Białorusią. Tam pracują operatorzy nie z Unii Europejskiej, a z "trzecich krajów". Końcowy klient otrzymuje usługi tych firm przez satelitę. Ci dostawcy usług, którzy znajdują się pod łotewską jurysdykcją, muszą być zarejestrowani w naszym kraju. Działalność w technologii satelitarnej jest technologicznie skomplikowana i nie ma żadnego mechanizmu, by można było przerwać odbiór takiego sygnału

- powiedział przedstawiciel Narodowej Rady Mediów Elektronicznych (NEPLP), Jānis Lielpēteris.


Drugim problemem są treści, które konsument ogląda przez Internet.

U nas klienci korzystają z takich usług telewizyjnych, które nie są zarejestrowanie na Łotwie ani w UE, ale są łatwo dostępne w Internecie. Z tego powodu łamane są prawa autorskie do treści, z których korzysta nasze społeczeństwo. Oprócz tego, powstają problemy dla firm, które oferują legalne treści

- wyjaśnił przedstawiciel Ministerstwa Kultury, Roberts Putnis.

Na początku tego roku zostało utworzone stowarzyszenie "Nie dla piractwa na Łotwie". Pomysłodawcami byli najwięksi operatorzy telewizji kablowej i satelitarnej. Ich celem jest przeciwdziałanie piractwu. Stowarzyszenie ma szukać nieuczciwych graczy i proponować im zarejestrowanie się u łotewskiego regulatora. Jeden z przedstawicieli oznajmił, że już posiada wykaz nieuczciwych firm, ale nie każdą z nich da się namierzyć.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...