reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Program dokumentalny „VICE” w niedziele w HBO2

dodano: 2016-04-01 10:43 | aktualizacja: 2016-04-01 14:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: HBO

HBO2_logo_green_sk.jpg Ruszyła emisja programu dokumentalnego HBO „VICE”, prezentującego nowatorskie, ważne, często szokujące reportaże z różnych stron świata. Premiery kolejnych odcinków programu odbywać się będą w niedziele ok. 22:30 w HBO2. W HBO GO już można oglądać trzy pełne sezony programu „VICE”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„VICE” to kontrowersyjny program stworzony przez Shane’a Smitha, jednego z założycieli legendarnego czasopisma VICE, oraz Billa Mahera, związanego z HBO amerykańskiego dziennikarza i komika. Pracujący dla VICE reporterzy pokazują mroczne i szokujące materiały z całego świata, wykorzystując techniki dokumentu immersyjnego, w którym widzowie za pośrednictwem reporterów zanurzają się w prezentowanych wydarzeniach, obserwując je dzięki specyficznej pracy kamery z subiektywnego punktu widzenia. 

Twórcy „VICE” nie boją się być posądzonymi o ekscentryzm, tropią absurdy życia codziennego, które bez strachu pokazują publiczności. W pierwszym sezonie badają m.in. sprawę zabójstw politycznych na Filipinach, rosnącą popularność walk MMA w Senegalu, problemy związane z toksycznymi odpadami pozostawionymi przez armię amerykańską w Iraku czy sytuację milionów kawalerów w Chinach. Wyprawiają się również do Korei Północnej, by zagrać w koszykówkę z samym Kim Dzong Unem. W 2014 roku „VICE” otrzymał nagrodę Emmy dla najlepszego programu telewizyjnego, którego autorzy, jak ujęła to prowadząca galę, „odwiedzają przeróżne miejsca po to, by widzowie nie musieli sami tam jechać”.

fot. VICE

fot. VICE

fot. VICE

fot. VICE

fot. VICE

fot. VICE


Założony w 1994 roku VICE to dziś obecne w 34 krajach imperium medialne obejmujące legendarny magazyn, popularną stronę internetową, wydawnictwo, agencję kreatywną, firmę producencką oraz wytwórnię płytową. Wszystkie te podmioty łączy bezkompromisowość i chęć zaprezentowania najciekawszych zjawisk z całego świata. Taki jest również program „VICE”, który nieustannie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem widowni i krytyków, budząc jednocześnie mnóstwo kontrowersji ze względu na odważne podejście do tematów i bezpośrednie zaangażowanie w obserwowane przez twórców zjawiska. 

Premiery kolejnych odcinków programu odbywać się będą w niedziele ok. 22:30 w HBO2, a powtórki w HBO3 w soboty ok. 15:00. W serwisie internetowym HBO GO można już oglądać trzy pełne sezony „VICE”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...