reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Falcon 9 wylądował na Atlantyku [wideo]

dodano: 2016-04-10 13:55 | aktualizacja: 2016-04-25 12:01
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SpaceX

Falcon_9_atlantyk_2016_160px.jpg 8 kwietnia 2016 roku amerykańska rakieta Falcon 9 udanie wyniosła na orbitę statek Dragon z zaopatrzeniem oraz modułem BEAM dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Najważniejsza była jednak misja związana z udanym powrotem pierwszego stopnia rakiety. Po raz pierwszy bez problemów wylądował na platformie na Atlantyku. Taki stopień może być ponownie wykorzystany 10-20 razy. Obama pogratulował firmie SpaceX.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Start rakiety Falcon 9 odbył się z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie - odbył się bez większych problemów. Po 9 minutach od startu pierwszy stopień wrócił na specjalną platformę morską 300 km od Florydy na Oceanie Atlantyckim (a nie na Spokojnym jak było poprzednio). 

W styczniu br. rakieta Falcon 9 wylądowała na platformie, ale złamała się jedna z podpór i 1. stopień utracono. Nie udało się również odzyskać 1. stopnia rakiety po marcowym starcie z satelitą SES-9. 

Następny start rakiety Falcon 9 z japońskim satelitą JCSAT 14 ma nastąpić z Cape Canaveral na Florydzie już 28 kwietnia 2016 roku.

Jeśli się powiedzie to następny będzie start w maju br. z dwoma satelitami Eutelsat 117 West B i ABS 2AMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...