Ćwierćfinał LE: Sparta - Villarreal w TVP Sport

dodano: 2016-04-11 15:28 | aktualizacja: 2016-04-11 17:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD Sparta Praga podejmie hiszpański Villarreal w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Europy. W pierwszym meczu na El Madrigal hiszpańska drużyna wygrała 2:1, więc wszystko jest jeszcze otwarte, bo Sparcie wystarczy 1:0 u siebie. Transmisja na żywo w czwartek 14 kwietnia 2016 r. od godz. 21:00 w TVP Sport.

Villarreal spisuje się bardzo dobrze w tym sezonie. Piłkarze Marcelino potwierdzili dobrą dyspozycję w pierwszym meczu ze Spartakiem – dominowali przez 90 minut, ale ich zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. W pierwszej akcji David Bicik popełnił katastrofalny błąd przy wybiciu piłki, dzięki któremu bramkę zdobył Cedric Bakambu. Później jednak bramkarz czeskiej drużyny bronił jak natchniony, w pełni się rehabilitując.

Dodatkowo Sparta w ostatnich sekundach pierwszej połowy znakomicie rozegrała rzut rożny, po którym gola strzelił Jakub Brabec. W drugiej połowie Bakambu ponownie pokonał Bicika, jednak przewaga jednej bramki nie daje graczom Vilarrealu dużego komfortu.