reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat i Wiztivi uruchamiają aplikację Sat.tv z EPG

dodano: 2016-04-26 10:32 | aktualizacja: 2016-04-26 12:26
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: advanced-television.com/satkurier.pl/inf. własna

sat.tv by Eutelsat Operator satelitarny Eutelsat i firma Wiztivi specjalizująca się w interaktywnych rozwiązaniach telewizyjnych dla różnych typów urządzeń zaprezentowały Sat.tv - inteligentną aplikację z Elektronicznym Przewodnikiem Programowym (EPG) dla tabletów i smartfonów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aplikacja jest przeznaczona dla 66 milionów gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, wyposażonych w zestawy antenowe przystosowane do odbioru sygnału z satelitów Eutelsat Hot Bird, skąd można uzyskać dostęp do ponad 300 bezpłatnych kanałów TV.

Nowy produkt jest prezentowany po raz pierwszy na wystawie TV Connect w Londynie.

Sat.tv to nowej generacji EPG opracowane, aby zwiększać wygodę korzystania widzów z oferty kanałów FTA dostępnych na 13°E oraz pozwalać na wzrost zaangażowania nadawców w interakcji z widzami. Nadawcy mogą wprowadzić ramówkę i informacje, które są wyświetlane przez aplikację w czasie rzeczywistym. Widzowie uzyskują dostęp do jednolitego, czytelnego i przyjaznego interfejsu z EPG, przetłumaczonego na pięć języków (angielski, francuski, rosyjski, włoski i arabski) ze szczegółowymi ramówkami kanałów w blisko 40 wersjach językowych.

Aplikacja Sat.tv


Główne możliwości aplikacji obejmują dostęp do zaawansowanej i szczegółowej ramówki kanałów spośród oferty dostępnej w ramach systemu satelitarnego Eutelsat Hot Bird z opcjami przeglądania wg czasu, kanału oraz typu treści. Preferowane treści mogą zostać wybrane za pomocą jednego dotknięcia i generowane są personalizowane rekomendacje oparte o zainteresowania użytkownika. Widzowie mogą dodatkowo udostępniać dowolną zawartość aplikacji bezpośrednio na swoich profilach portali społecznościowych oraz ustawiać powiadomienia i przypomnienia o programach, które chcą zobaczyć.

Aplikacja Sat.tv w trakcie pracy - po lewej okno linii czasu, po prawej wybór kanałów


Nowa aplikacja jest oparta na rozwiązaniu TIMELESSTOUCH - zaawansowanym interfejsie użytkownika opracowanym w HTML5, dedykowanym dla rozwiązań mobilnych. Dodatkowo poza pracami programistycznymi zarówno przy wyglądzie, jak i silniku aplikacji, Wiztivi przygotowało system administracji dla nadawców pozwalający bezpośrednio edytować ich ramówki.

Zainteresowanie projektem na starcie wyraziło szereg nadawców, w tym CCTVChannel One Russia Worldwide, Euronews, France 24, RT i TV5MONDE.

Zainteresowani użytkownicy mogą już wypróbować aplikację samodzielnie - jest dostępna w sklepie Google Play (przejdź) dla urządzeń opartych o system Android. Należy jednak zaznaczyć, że baza danych jest na etapie rozbudowy, są logotypy wybranych kanałów z Polski, ale ramówki dla nich brak.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 239 zł Więcej...
reklama