reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TNT: Serial „Will” o życiu młodego Williama Szekspira

dodano: 2016-05-22 19:06 | aktualizacja: 2016-05-22 20:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Time Warner

TNT Polska Stacja TNT zakupiła prawa do dziesięciu odcinków nowego serialu „Will” - serii o życiu młodego Williama Szekspira. Start emisji zaplanowano na 2017 rok w kanałach rozrywkowych Turner International (Time Warner) na całym świecie. W postać tytułowego Willa wcieli się debiutant Laurie Davidson. Oprócz niego w obsadzie znajdą się Olivia DeJonge („Wizyta”, Hiding”), Colm Meaney („Star Trek: Stacja Kosmiczna”, „Hell on wheels”), Mattias Inwood („Kroniki Shannary”), Jamie Campbell Bower („Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”, „Saga Zmierzch”) i Ewen Bremmer („Trainspotting”, „Snowpiercer: Arka przyszłości”).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Producentami wykonawczymi serialu są Craig Pearce („Wielki Gatsby”, „Moulin Rouge!”, „Romeo i Julia”), nominowany do Złotego Globu Shekhar Kapur („Elizabeth”), Alison Owen („Elizabeth”) i Debra Hayward („To właśnie miłość”). Do produkcji serialu przyłożyli rękę również Vince Gerardis („Jumper”), Howard Braunstein („Intrygant”, „Lista klientów”) i Louise Rosager. Scenariusz pilotażowego odcinka serialu napisał Pearce, reżyserii podjął się Kapur. Na 2017 rok stacja TNT zaplanowała rozpoczęcie emisji „Will” w kanałach rozrywkowych Turner International na całym świecie.

Laurie Davidson w serialu „Will”, foto: Time Warner


„Will” rozpoczyna się przybyciem młodego Williama Szekspira na przedstawioną w przejaskrawionym, punkrockowym stylu scenę teatralną szesnastowiecznego Londynu. W tym uwodzicielskim, brutalnym świecie młody William konfrontuje swój talent z rozpieszczonymi widzami, tandetnymi festynami i religijnym fanatyzmem. Jak zapewnia nadawca, serial to ekscytująca, współczesna wersja historii życia Szekspira, wzbogacona o nowoczesny soundtrack, podkreślający beztroskę, pożądliwość i geniusz młodego dramaturga.

Postacią Willa zauroczona jest Alice Burbage (DeJonge), utalentowana, piękna i zbuntowana córka Jamesa Burbage (Meaney). Ojciec dziewczyny jest cieślą z ambitnym marzeniem zbudowania w Londynie pierwszego od czasów Imperium Rzymskiego teatru. Pomimo rodzinnych konotacji, normy społeczne uniemożliwiają Alice spełnianie się na teatralnej scenie. Wrodzonym talentem może pochwalić się również jej zakochany w sobie brat, Richard (Inwood). Przypadkowe spotkanie w teatrze pozwoli mu połączyć siły z Szekspirem i zainicjować wyjątkową współpracę pomiędzy pisarzem. Grono głównych bohaterów serialu uzupełnia dramaturg, poeta i główny rywal Willa, Christopher Marlowe (Bower) oraz zamożny i uznany stróż prawa Richard Topcliffe (Bremner).

- „Will” ma energię nieporównywalną z żadną inną aktualną telewizyjną produkcją - mówi Sarah Aubrey, wicedyrektor programowa TNT. - Szekspir był gwiazdą rocka swoich czasów, a „Will” trafnie i w nawiązaniu do współczesności oddaje przeżycia młodego pisarza i jego fanów. Praca z tak utalentowaną ekipą nad świeżym, śmiałym ujęciem historii pisarza była wielką przyjemnością - dodaje.


„Will” - premiera w 2017 roku w TNT (TNT HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...