reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky DE zoptymalizował system kodowania

dodano: 2016-05-24 20:43 | aktualizacja: 2016-05-25 07:41
autor: DE | źródło: DF

czaszka_sk.jpg We wtorek rano 24 maja 2016 roku wielu abonentów niemieckiej platformy Sky Deutschland miało poważne problemy z dekodowaniem pakietu płatnej telewizji na nielicencjonowanych dekoderach i modułach, co objawiało się czarnym ekranem. Podobno to był zaplanowany atak na card-sharingowców, którzy wykorzystywali karty z modułów CAM CI+ do dekodowania kanałów tej platformy w odbiornikach z oscam. To podobny atak na piratów do tego jaki przeprowadziła wcześniej bliźniacza platforma Sky Italia. Internetowe fora w Niemczech blokują się z powodu ogromnej ilości odsłon.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator płatnej platformy Sky Deutschland w ostatnich godzinach tak zmodyfikował system szyfrowania swojej oferty płatnej telewizji przez satelitę, że abonenci, którzy korzystali z oficjalnej technologii dekodowania w postaci licencjonowanego dekodera Sky lub modułu CI+ od platformy, nawet nie zauważyli tych problemów.

Problem pojawił się za to u tych wszystkich, którzy korzystali z alternatywnego sprzętu odbiorczego - własnych tunerów HD i własnych modułów wielosystemowych. Większość tych użytkowników ogląda teraz czarny ekran i musi się zdecydować na korzystanie z legalnego, licencjonowanego dekodera lub CAM-u.

Sky DE ponownie optymalizował algorytmy szyfrowania i w ten sposób zapewne będzie przeciwdziałać nielegalnym odbiorcom i sharingowi. To prawdopodobnie przynajmniej na chwilę na razie zamknie opcję pirackiego oglądania przez card-sharing, choć wiadomo, że nie wszystkie tego typu sieci odczuły te problemy ("rano nie działało, a teraz już tak!"). Ale to zapewne dopiero początek tej akcji antypirackiej.

- Wiadomo było, że było kwestią czasu aż Sky DE zaatakuje pirackie sieci. Za dużo piraci zarabiali, korzystając i to właśnie między innymi przeciwko nim to zrobiono. NDS to bardzo elastyczny i szczelny system. Według przewidywań znawców rynku hakerskiego za jakieś 2 miesiące będzie kompletny koniec...
- to skrót części wypowiedzi z  różnych forum.


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

459 zł Więcej...
reklama