reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Policyjny nalot na „lewe” tunery IPTV w Glasgow

dodano: 2016-06-05 20:06 | aktualizacja: 2016-06-08 03:47
autor: HP | źródło: FACT

FACT Federation Against Copyright Thief W czwartek 26 maja oficerowie z FACT (Federation of Copyright Theft - Federacji do spraw przestępstw łamania praw autorskich) wraz ze szkocką policją przeprowadziły dwa przeszukania w Glasgow jako część trwającego śledztwa dotyczącego sprzedaży pirackich dekoderów TV do setek licencjonowanych lokali i barów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Licencjonowane bary, lokale i punkty gastronomiczne mogły zakupić dekodery TV, za pomocą których odbierały za pomocą strumieniowania nielegalnie treści sportowe i filmowe od nadawców, znacznie redukując w ten sposób koszt dostępu.

Ocenia się, że przestępcza działalność na terenie Wielkiej Brytanii doprowadziła nadawców do strat ponad 40 mln funtów w przeciągu ostatnich ośmiu lat.

Szkocka policja pracowała we współpracy ze śledczymi z FACT (Federacji do spraw przestępstw łamania praw autorskich) przez ostatnie 16 miesięcy, aby zidentyfikować źródło nielegalnej działalności w Glasgow, funkcjonującej w Szkocji i Wielkiej Brytanii.

Śledztwo wspierały także: angielska Premier League, jak i operatorzy SKY oraz BT, których przedstawiciele byli obecni podczas wykonywania nakazów przeszukań.

Skala tej operacji jest znaczna, gdyż mowa tu o blisko 500 zaangażowanych w to pubach, ale to może być tylko wierzchołek góry lodowej. Ta nielegalna działalność była także prowadzona w innych obszarach Wielkiej Brytanii i jest to bez wątpienia największa tego typu operacja na świecie pod względem zakończenia procederu.

Szkocka policja uruchomiła bliską współpracę z FACT (Federation Against Copyright Theft), co okazało się krytyczne, aby pomóc nam dotrzeć do tego miejsca w śledztwie.

Mam nadzieję, że efekty pracy policji dają jasny komunikat, iż tego typu kryminalna działalność nie pozostaje niedostrzeżona i będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami, aby zidentyfikować osoby w to zaangażowane i dostawić je przed wymiar sprawiedliwości.

- powiedział główny śledczy David Pettigrew z londyńskiej policji

Właściciele pubów, podobnie jak opinia publiczna, muszą mieć świadomość, że urządzenia IPTV i odbiorniki z aplikacjami oraz dodatkami pozwalającymi na nielegalne strumieniowanie pirackiej TV, transmisji sportowych i filmów są bardzo mocno nielegalne.

Kradzież treści pozbawia firmy i pojedyncze osoby źródeł uczciwego utrzymania się, w związku z czym w imieniu naszych członków FACT będzie kontynuować współpracę z siłami policyjnymi w Wielkiej Brytanii w celu rozwiązania problemu nielegalnej sprzedaży tych urządzeń.

- powiedział Kieron Sharp, dyrektor generalny Federation Against Copyright Theft (FACT)

Dokładamy wszelkich starań, aby chronić inwestycje naszych klientów i dlatego wspieramy działania mające na celu zatrzymanie nielegalnych dostawców, którzy zagrażają ich interesom.

- powiedział Alison Dolan, zastępca dyrektora zarządzającego w Sky Business

Choć jak dotychczas nie dokonano żadnych aresztowań, oficerowie policji będą analizować zebrany materiał oraz badać zarekwirowane urządzenia, aby kontynuować śledztwo, zidentyfikować osoby odpowiedzialne i postawić im zarzuty.

Jednocześnie śledczy w przypadku posiadania informacji mogących pomóc w śledztwie zachęcają do kontaktu z policją lub z organizacją Crimestoppers pozwalającą anonimowo przekazać szczegóły.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...
reklama