reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Franciszek” - biograficzny film o papieżu w TVP1

dodano: 2016-07-25 14:37 | aktualizacja: 2016-07-25 15:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 W poniedziałek, 25 lipca br. o godzinie 20:35 TVP1 pokaże produkcję „Franciszek”, pierwszy biograficzny film fabularny o papieżu Franciszku. W obsadzie znaleźli się Silvia Abascal i Dario Grandinetti. Światowa premiera filmu odbyła się 10 września 2015 roku w Argentynie, europejska - 18 września 2015 roku w Hiszpanii. Dodajmy, iż Ojciec Święty przybędzie do Polski na odbywające się w naszym kraju Światowe Dni Młodzieży 2016 (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czasie konklawe w 2005 roku młoda hiszpańska dziennikarka Ana (Silvia Abascal) poznaje jezuitę, arcybiskupa Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Od tej chwili śledzi jego losy - długą, trudną i często do głębi poruszającą drogę. W filmie „Franciszek” patrzymy na ojca Jorge oczami Any. Wraz z nią przyglądamy się jego pracy w slumsach, walce z prostytucją, niewolnictwem i handlem narkotykami, a także zmaganiom z nadużyciami dyktatury. - Rozmowy duchownego i dziennikarki przesycone są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością, którą Bergoglio będzie zadziwiał wiernych, jako Ojciec Święty - czytamy w opisie.

Historia kończy się konklawe w 2013 roku, kiedy syn włoskich imigrantów, jako papież przybiera imię świętego Franciszka, o którym w dzieciństwie opowiadała mu babcia. - Wybór ten jest prostą konsekwencją życia ojca Bergoglio, który pomoc potrzebującym uważał zawsze za najważniejszy cel i główne przesłanie swojej pracy duszpasterskiej - czytamy w zapowiedzi filmu.

Film „Franciszek” został zrealizowany na podstawie biograficznej książki „Papież Franciszek - Życie i Rewolucja”, której autorką jest Elisabetta Pigue, dziennikarka, pracująca we Włoszech i Watykanie jako korespondentka największej argentyńskiej gazety „La Nacion”.

Dodajmy, iż papież Franciszek przybędzie do Polski na odbywające się w naszym kraju w dniach 26-31 lipca br. Światowe Dni Młodzieży 2016. Transmisje z tego wydarzenia zobaczymy w kanałach TVP, która jest oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.  Specjalne programy pokażą TVP1 (TVP1 HD), TVP2 (TVP2 HD), TVP3, TVP Polonia, TVP Kultura i TVP Info (więcej tutaj).

„Franciszek” - premiera w poniedziałek, 25 lipca 2016 roku o 20:35 w TVP1 (TVP1 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...