reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

nc+ z dekoderem UHD dopiero w drugiej połowie 2017?

dodano: 2016-08-24 11:29 | aktualizacja: 2016-09-05 12:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Business Insider Polska

nc+ 360x270 W wywiadzie dla portalu satkurier.pl z lutego 2016 roku rzecznik prasowa nc+, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, potwierdziła, że nc+ planuje jeszcze w tym roku wprowadzić do swojej oferty satelitarny dekoder UHD 4K. Dodała wtedy: - Technologia dekoderowa jest w centrum naszej uwagi. - Czy po kilku miesiącach plany operatora nc+ uległy zmianie?

nc+ ncplus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska, rzecznik prasowa nc+, powiedziała dla „Business Insider Polska”, że operator planuje udostępnić dekoder satelitarny pozwalający na odbiór programów w UHD w drugiej połowie 2017 roku.

Warto dodać, że już teraz platforma nc+ oferuje sprzęt obsługujący treści 4K. Są to moduły CAM CI+, wprowadzone do oferty nc+ w lipcu br. Zatem platforma nc+ już dziś ma techniczną możliwość zapewnienia abonentom treści 4K - ich odbiór byłby możliwy na telewizorze UHD z modułem CAM CI+ i kartą od nc+. Rzecznik prasowa nc+ dodała, że prace nad dekoderem satelitarnym 4K cały czas trwają i są zaawansowane.

W maju br. w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Manuel Rougeron, prezes nc+, powiedział, że bierze pod uwagę produkcję własnych treści 4K, w tym treści sportowych. Potwierdziła to Paulina Smaszcz-Kurzajewska: - Nie tylko będziemy nadawać w jakości 4K, ale będziemy też produkować programy w tej jakości. Kontent to sprawa priorytetowa. W jakości UHD na początek sport (za „Business Insider Polska”).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...