reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jaki konwerter LNB Single wybrać?

dodano: 2016-10-17 11:14 | aktualizacja: 2016-10-26 17:28
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 7-8/2016

Jaki konwerter LNB Single wybrać Jak co roku, staramy się w sezonie, w którym można bez obawy o przemoknięcie i przeziębienie pomajstrować przy antenie, zbadać jakąś grupę konwerterów, dokonując pomiarów i dzieląc się wynikami z czytelnikami. Nie inaczej jest w 2016 roku – tym razem wybraliśmy 7 konwerterów typu Single (z pojedynczym wyjściem) – po jednym od każdego z popularnych dostawców, wybierając produkty możliwie najnowsze i nadal dostępne w sprzedaży.

Jaki konwerter LNB Single wybrać


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


PODSUMOWANIE

Do wszelkich porównań warto podchodzić ostrożnie. Uśrednianie ma to do siebie, że o ile pokazuje trend, to może przykryć zalety w konkretnych scenariuszach użytkowych. Zwłaszcza przy zastosowaniu DX potrzebny może być konwerter sprawujący się wyjątkowo dobrze – wyścigowo – w jakimś wycinku pasma. Dla zwykłych widzów konkretne sukcesy są już raczej mniej istotne na rzecz umiarkowanie stabilnego odbioru w całym paśmie i tu średnia arytmetyczna naszych pomiarów może coś podpowiedzieć, np. wygląda na to, że na Televesa nadal można śmiało stawiać przy zakupie konwertera. Osobną kwestią jest też to, że w dobie masowej produkcji głównie w Chinach oczywistym jest, że nie są dokonywane pomiary każdej jednej sztuki schodzącej z linii produkcyjnej. Czasami wystarczy, żeby tylko coś źle się odlało, jakiś milimetr gdzieś zgubiony może zaowocować pogorszeniem lub poprawą wyników dla konkretnej anteny i ustawienia. Nie jest wykluczone, że gdyby pomierzyć po kilka sztuk identycznych LNB tego samego modelu, wyniki nieco by się różniły – tak selekcjonuje się LNB do zadań specjalnych. To mogłoby też zmienić kolejność w zestawieniu uśrednionych pomiarów C/N.

Zostawiamy to pod rozwagę czytelników – nasz test opierał się nie na selekcjonowaniu najlepszych sztuk, tylko na pomiarach pierwszego egzemplarza – tak jakby trafił na niego przeciętny kupujący, który nie ma możliwości wyboru konkretnej sztuki.

Ranking konwerterów wg uśrednionych pomiarów C/N:
1. Televes Single (7475)
2. Maximum XO-R1
3. Triax TSI 007
4. Opticum Robust Single
5. Inverto Black Ultra (IDLB-SINL40-ULTRA-OPP)
6. Relook RE-S1EC easyConnect
7. Sharp BS1K2EL100A
 
Uśrednione pomiary C/N


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

469 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama