reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pokot” Agory i HBO wkrótce w kinach

dodano: 2017-02-09 03:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora HBO „Pokot” Co najmniej raz w miesiącu dziennikarze mediów grupy Agora („Gazeta Wyborcza”, „Wysokie Obcasy Extra”, Next Film, gazeta.pl, Radio Tok FM, AMS, Helios, Metro i Stopklatka TV) zaproszą do swojej siedziby w Warszawie na wydarzenia z cyklu „Centrum Premier - Czerska 8/10”. To propozycja premierowych spotkań z twórcami - autorami książek, gier komputerowych, reżyserami, muzykami, aktorami i wizjonerami. Cykl zainaugurowało w poniedziałek, 7 lutego br. spotkanie z Agnieszką Holland i Olgą Tokarczuk.

Agora HBO „Pokot”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Centrum Premier - Czerska 8/10” to rozszerzenie dotychczasowego cyklu spotkań redakcji „Gazety Wyborczej” z czytelnikami, które odbywają się w całej Polsce w ramach cyklu „Wyborcza na żywo". Media Agory zaproszą do swojej warszawskiej siedziby na ulicy Czerskiej na spotkania poświęcone twórcom i dziełom z dziedziny literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody.

Pierwszym wydarzeniem cyklu było spotkanie z reżyserką Agnieszką Holland i Olgą Tokarczuk - pisarką i dwukrotną laureatką Nike, która odebrała właśnie w Sztokholmie międzynarodową nagrodę literacką Kulturhuset Stadsteatern.
 
Agora zaprasza na cykl spotkań „Centrum Premier - Czerska 8/10”, foto: Agora
Agora zaprasza na cykl spotkań „Centrum Premier - Czerska 8/10”, foto: Agora


Organizatorem spotkania, na które przyszło ponad 500 osób, była „Gazeta Wyborcza” w partnerstwie z Next Film i Wydawnictwem Literackim. Twórczynie opowiadały o filmie „Pokot” - najnowszym obrazie Agnieszki Holland, którego scenariusz opiera się na książce „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk. Rozmowę poprowadzili Ewa Wieczorek, redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra” i Michał Nogaś, dziennikarz działu „Kultura” „Gazety Wyborczej”.

Film „Pokot” trafi na ekrany kin w całej Polsce w piątek, 24 lutego br., a już w tym tygodniu zawalczy o Złotego Niedźwiedzia na 67. Berlinale. Producentem filmu jest Studio Filmowe Tor, koproducentami Agora, HBO Polska, Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), Odra Film, Heimatfilm GmbH, Nutprodukce, The Chimney Group i Nutprodukcia, a dystrybutorem Next Film, spółka z Grupy Helios. Wsparcia udzielili natomiast Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Eurimages.

- Chciałam zrobić film nieoczywisty. Stylistyczny i gatunkowy patchwork

- tak pomysł na „Pokot” wyjaśniała reżyserka podczas poniedziałkowego spotkania.


Twórczynie mówiły także o głównych problemach poruszanych w filmie: nie tylko polowaniach, i szerzej, ekologii, ale także o sytuacji kobiet.

- Chciałam, żeby ta książka, a potem film, skłaniały ludzi do pytania o świat. Nie tylko o myśliwych, ale szerzej o konflikt, jaki rodzi się w świecie

- mówiła Olga Tokarczuk.


Relację ze spotkania można oglądać na stronie wyborcza.pl.

Wsparcia w organizacji pierwszego spotkania w „Centrum Premier - Czerska 8/10” udzieliły media Agory: Next Film, gazeta.pl, Radio Tok FM, AMS, Helios, Metro i Stopklatka TV.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejne spotkanie w „Centrum Premier - Czerska 8/10” odbędzie się wkrótce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...
reklama