reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cartoon Network: Akcja „Atomowa moc” w szkołach

dodano: 2017-02-23 19:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Time Warner

Cartoon Network „Atomówki” Jak poznać swoje mocne strony i wykorzystać je do realizacji swoich marzeń - tego uczyły się dzieci podczas warsztatów „Odkryj swoją moc z Atomówkami”. Zajęcia, które stacja Cartoon Network zorganizowała w szkołach podstawowych razem z Centrum Edukacji Obywatelskiej, były częścią akcji „Atomowa moc”. Patronem medialnym wydarzenia był serwis „Mam dziecko” portalu interia.pl.

Cartoon Network „Atomówki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Punktem wyjścia akcji „Atomowa moc” było badanie (na zlecenie Cartoon Network zostało zrealizowane w styczniu 2017 roku przez agencję SW Research; w badaniu przeprowadzonym metodą CAWI wzięło udział 501 dzieci w wieku 7-13 lat), które pokazało, że dzieci w wieku szkolnym mają problemy z poczuciem pewności siebie - boją się podejmować nowych wyzwań z obawy przed niepowodzeniem (zadeklarowało tak 64 proc. chłopców i 54 proc. dziewczynek, dane za Time Warnerem). W odpowiedzi na te wyniki, we współpracy z partnerem - Centrum Edukacji Obywatelskiej - stacja zorganizowała warsztaty w szkołach podstawowych pod hasłem „Odkryj swoją moc z Atomówkami”.
 
Uczestnicy warsztatów „Odkryj swoją moc z Atomówkami”, foto: Anita Majewska
Uczestnicy warsztatów „Odkryj swoją moc z Atomówkami”, foto: Anita Majewska
Uczestnicy warsztatów „Odkryj swoją moc z Atomówkami”, foto: Time Warner
Uczestnicy warsztatów „Odkryj swoją moc z Atomówkami”, foto: Time Warner
Uczestnicy warsztatów „Odkryj swoją moc z Atomówkami”, foto: Anita Majewska
Uczestnicy warsztatów „Odkryj swoją moc z Atomówkami”, foto: Anita Majewska


- Celem zajęć było pokazanie dzieciom, jak odkrywać swoje mocne strony i wykorzystać je w  codziennym życiu. Najmłodsi, podążając śladem superbohaterek znanych z anteny Cartoon Network (więcej tutaj - red.), dowiedzieli się, że każdy posiada w sobie coś wyjątkowego i uczyli się, gdzie poszukiwać swoich talentów oraz jak nazywać swoje mocne strony na przykładzie Bajki, Bójki i Brawurki. Trenerzy podpowiadali też uczestnikom, jak przygotować plan tygodnia w taki sposób, by codziennie poświęcić chwilę na odkrywanie swoich talentów - informuje nadawca. Ponadto, wszystkie szkoły, które wzięły udział w projekcie, otrzymały scenariusze zajęć poświęcone rozwijaniu u dzieci poczucia pewności siebie.

Jak czytamy w komunikacie, uczniowie podczas warsztatów poznawali także swoją „atomową moc”, która sprawia, że każdy jest wyjątkowy. Wszystkie dzieci mogą ją odkryć dzięki aplikacji PowerpuffYourself. Wystarczy wejść na stronę internetową projektu, stworzyć swoją Atomówkę i rozwiązać quiz, który składa się z dziesięciu pytań (przejdź na stronę).

„Atomówki” - emisja w Cartoon Network (Cartoon Network HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...