reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN uruchomiło stronę „Explore Parts Unknown”

dodano: 2017-04-05 17:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Time Warner/satkurier.pl

CNN International „Anthony Bourdain Parts Unknown” 5 kwietnia br. CNN uruchomiło stronę internetową „Explore Parts Unknown” (przejdź na stronę) - przewodnik online zawierający treści, materiały wideo, fotografie i angażujące elementy interaktywne inspirowane programem CNN International „Anthony Bourdain Parts Unknown”, który w 2016 roku zdobył nagrodę Emmy (więcej tutaj). Strona pozwoli użytkownikom odtworzyć podróże Anthony'ego Bourdaina i lepiej poznać ludzi, miejsca oraz historie znane z programu. Dodajmy, iż programy podróżnika („Postój z Anthonym Bourdainem”, „Anthony Bourdain: Bez rezerwacji” i „Anthony Bourdain - miejsca nieznane”) mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Travel Channel, Discovery Life i Kuchnia+ (więcej tutaj).

CNN International „Anthony Bourdain Parts Unknown”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Explore Parts Unknown” powstało dzięki współpracy redakcyjnej między CNN i magazynem internetowym „Roads & Kingdoms” - niezależnej publikacji na temat kulinariów, polityki, podróży i kultury, którego redakcje mieszczą się w Nowym Jorku i Barcelonie. Przewodnik to miejsce, w którym fani Anthony’ego Bourdaina będą mogli przeżyć to, co ich idol - odwiedzić wirtualnie miejsca, w których był, spróbować dań, które jadł dzięki przepisom, dowiedzieć się czegoś o ludziach, których poznał i napojach, których smakował.

- Pomysł na „Explore Parts Unknown” narodził się z pasji do podróży, poznawania nowych kultur, jedzenia dzielonej przez Bourdaina, CNN i „Roads & Kingdoms”. Przewodnik skupia się na lokalnych potrawach, obyczajach, miejscach wartych odwiedzenia i ludziach, których można w nich spotkać, a Tony kontynuuje konwersacje z fanami poza odbiornikami telewizorów - czytamy w komunikacie.

 
Anthony Bourdain, foto: David Scott Holloway/Time Warner
Anthony Bourdain, foto: David Scott Holloway/Time Warner


Wśród miejsc prezentowanych w przewodniku znajdą się m.in. Hanoi, Las Vegas, Koreatown (Los Angeles), Manila, Buenos Aires, Londyn, Pendżab, Montana, wyspy greckie, Senegal, Madagaskar, Stambuł, New Jersey, Kolumbia i Korea Południowa. Co tydzień w przewodniku będą pojawiać się nowe miejsca i nowe treści.

W przewodniku będzie można znaleźć m.in.:

- materiały wideo: takie jak 7-odcinkowy serial online pod tytułem „Catalunya: The Return”, w którym Bourdain przemierza Hiszpanię;
- zapiski Bourdaina z podróży: osobiste notatki z wypraw Anthony’ego Bourdaina;
- idealny dzień: Plan na 12-godzinny pobyt w wybranych miejscach, zawierający rekomendacje restauracji, barów i miejsc do zobaczenia.
- pamiętniki z hotelowych barów: Krótkie nagrania z barów całego świata;
- przepisy: Przepisy na dania z programu „Anthony Bourdain Parts Unknown” i towarzyszące im artykuły dające kontekst daniom, opisujące ich pochodzenie i znaczenie dla danego regionu;
- zestawienia najważniejszych informacji o miejscach wartych odwiedzenia: Informacje pozwalające użytkownikom zaplanować podróż „W stylu Bourdaina” z lokalnymi zwrotami, wskazówkami dotyczącymi podróży i rekomendacjami restauracji.

- explorepartsunknown.com odpowie na pytania fanów Bourdaina, które zadawali od lat: „jak mam dostać się tam, gdzie był Tony, zjeść, wypić i zobaczyć to, co on?”. Teraz każdy będzie mógł znaleźć się tam, gdzie on, doświadczyć świata w ten sam sposób, dzięki jego wspaniałym historiom - mówi Ed O’Keefe, SVP Premium Digital Content, CNN. - CNN wraz z kreatywnymi wizjonerami z „Roads & Kingdoms” wykorzystało wyjątkowe podejście Anthony’ego Bourdaina do podróży, by stworzyć niepowtarzalną stronę, której przyświeca zasada mobile-first. explorepartsunknown.com wykracza poza ekrany telewizorów, dając dostęp do dań, miejsc, tajemnic, historii i ludzi wszystkim, których inspirują podróże Bourdaina i którzy cechują się otwartością i ciekawością nowych kultur oraz apetytem na przygody - dodaje.

- „Explore Parts Unknown” to kolejny, logiczny etap mojej bardzo przyjemnej współpracy z CNN i „Roads & Kingdoms”. Nie jestem dziennikarzem i nigdy nie próbowałem nim być. Jestem eseistą, który opowiada historie. Jednak ludzie z „Roads & Kingdoms” to dziennikarze i to bardzo dobrzy - mówi Anthony Bourdain. - To przedsięwzięcie służy moje niewyczerpanej ciekawości i daje nam szansę zejść jeszcze bardziej z udeptanych ścieżek, by opowiedzieć więcej interesujących historii i wzbogacić istniejące o nowe ciekawostki z miejsc, które odwiedziłem w programie - dodaje.


„Postój z Anthonym Bourdainem” - emisja w kanale Kuchnia+ (Kuchnia+ HD); „Anthony Bourdain: Bez rezerwacji” - emisja w kanałach Discovery Life (Discovery Life HD), Travel Channel (Travel Channel HD) i Kuchnia+ (Kuchnia+ HD); „Anthony Bourdain - miejsca nieznane” - emisja w kanale Kuchnia+ (Kuchnia+ HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...