reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Syria: Piekło na ziemi w lipcu na National Geographic

dodano: 2017-06-13 13:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

National Geographic Syria piekło na ziemi W lipcu National Geographic pokaże premierowo film dokumentalny pt. „Syria: piekło na ziemi”, poświęcony brutalnym wydarzeniom na Bliskim Wschodzie. W cyklu „Katastrofa w przestworzach: wstrząsające historie”, przedstawione zostaną zaś najbardziej dramatyczne wypadki lotnicze minionych lat. W bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”, stacja zaprezentuje programy ukazujące realne i hipotetyczne zagrożenia dla naszej planety. Natomiast w paśmie programów „Skarby na dnie”, widzowie będą mieli okazję zajrzeć m.in. do wraku Titanica, a także odwiedzić słynne zatopione miasto piratów, Port Royal.

National Geographic Syria piekło na ziemi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Syria: Piekło na ziemi
Produkcja w reżyserii Sebastiana Jungera, bestselerowego pisarza i scenarzysty nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej, oraz Nicka Questeda, zdobywcy nagrody Emmy, jest zapisem wydarzeń, w wyniku których Syria pogrążyła się w wojennym chaosie. Podczas prac nad materiałem filmowym, twórcy nagrali prawie tysiąc godzin wstrząsających zdjęć. Udało im się ukazać polityczne i społeczne konsekwencje działań zbrojnych, by uzmysłowić, jak potworną cenę za ten konflikt płacą zwykli cywile. Ich film dokumentalny dowodzi także, że kraje Zachodu odegrały niechlubną rolę we wzmocnieniu pozycji ISIS w tym regionie.
Premiera w niedzielę 2 lipca o godz. 21:30

Katastrofa w przestworzach: Wstrząsające historie
W poniedziałki od 10 lipca o godz. 21:00
 • Katastrofa w przestworzach: Co się stało z malezyjskim samolotem?
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa na Teneryfie
 • Katastrofa w przestworzach: Zaginiony samolot
 • Katastrofa w przestworzach: Śmiertelna cisza
 • Katastrofa w przestworzach: Katastrofa w Queens
Dwie godziny z życia Ziemi
„Dwie godziny z życia Ziemi” zaprezentuje widzom najlepsze i najciekawsze ujęcia ze świata zwierząt - począwszy od Ameryki Południowej aż po Azję. Wraz z najlepszymi fotografami przyrody przeniesiemy się do Etiopii, by uchwycić hieny w ich naturalnym środowisku, podpatrzeć życie niezwykle rzadkiego gatunku ssaka z rodziny kotowatych – ocelota czy warunki bytowania langurów w Indiach. Naszymi przewodnikami podczas tej niezwykłej podróży będą zdobywczyni Złotego Globu i Emmy, aktorka Jane Lynch, prezenter telewizyjny Phil Keoghan, a także specjalista od dzikiej przyrody Chris Packham.
Premiera w niedzielę 16 lipca o godz. 22:30

Wielkie konstrukcje III Rzeszy - Best Of
W dążeniach do dominacji nad światem naziści nie stawiali sobie żadnych barier. Przez lata konstruowali nowatorskie, często powiązane z bronią masowego rażenia, obiekty wojskowe, które miały zapewnić hegemonię Niemiec w Europie. National Geographic zaprezentuje najciekawsze odcinki z trzech pierwszych sezonów serii „Wielkie konstrukcje III Rzeszy”, ukazując to, co pozostało z najbardziej ambitnych megakonstrukcji Hitlera. Widzowie poznają życiorysy genialnych inżynierów-projektantów i przekonają się, w jaki sposób ich wynalazki dały początek technologicznej rewolucji, która na zawsze zmieniła oblicze działań wojennych.
W piątki 21 i 28 lipca o godz. 22:00 i 23:00
 

Świat wstrzymał oddech
Niedziela 30 lipca od godz. 18:30
 • Tuż przed tragedią: Masakra w Norwegii - godz. 18:30
 • Lata 2000. Największe tragedie - godz. 19:30
 • Największe wydarzenia lat 90. - godz. 20:30
Ekologiczny koniec świata
W sobotę 8 lipca od godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Gigantyczna burza – godz. 15:00
 • Ewakuacja Ziemi: Piekło na Ziemi – godz. 16:00
 • Ewakuacja Ziemi: Globalna powódź – godz. 17:00
 • Czy czeka nas koniec? – godz. 18:00
 • Ewakuacja Ziemi: Planeta zombie – godz. 20:00
 • Wojna o wodę - godz. 21:00
 • Węgiel, klimat i gospodarka – godz. 22:30
Wojna o wodę
Woda jest podstawowym składnikiem życia na Ziemi, nie jesteśmy w stanie bez niej przetrwać dłużej niż trzy dni. Woda słodka stanowi na naszej planecie jedynie ok. trzech procent zasobów, z czego niecały jeden procent jest dostępny dla człowieka. Pozostałe pokłady uwięzione są w lodach i śniegach. Dzisiaj, kiedy ponad milliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej, jesteśmy zmuszeni skonfrontować się ze smutną rzeczywistością – zmierzamy ku przyszłości, w której świeża woda pitna będzie w wielu częściach świata ograniczona, droga i poza naszym zasięgiem.
 

Program podejmuje śledztwo, mające ukazać, kto kontroluje zasoby wody na całym świecie. Ekipa programu podąży śladami wpływowych magnatów, przejmujących cenne żródła wody w dręczonej suszą Kalifornii. Wyjaśni, w jaki sposób przemysł wart miliardy dolarów wykorzystuje pieniądze w zamian za zgodę na zatruwanie dróg wodnych i podziemnych zasobów. Wreszcie zdemaskuje potężne instytucje finansowe, zarabiające na wodzie i przyczyniające się do wzbogacania elit, a także uświadomi widzom, że wojna o wodę jest coraz bardziej realna.
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 21:00 oraz 15 i 22 lipca o godz. 22:00 i 23:00

Węgiel, klimat i gospodarka
Produkcja prezentuje, w jaki sposób zróżnicowane amerykańskie społeczeństwo zmaga się z dziedzictwem przemysłu węglowego, a także, jaka powinna być jego przyszłość, mając na uwadze obecną politykę klimatyczną. Dokument opowiada ważne i chwytające za serce historie, ukazując zagrożenia dla tych, którzy pracują w przemyśle węglowym, a także dla ekonomii, ludzkiego zdrowia i światowego klimatu.
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 22:30
 

Skarby na dnie
W niedzielę 23 lipca od godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku: II wojna światowa – godz. 18:30
 • Wyprawa do wraku Titanica – godz. 19:30
 • Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego – godz. 20:30
 • Wyprawa na dno: miasto piratów – godz. 21:30
 • Wyprawa na dno: skarby oceanów – godz. 22:30
 • Operacja Costa Concordia – godz. 23:30
Wyprawa na dno: Miasto piratów
Port Royal, najbardziej zdrożne miasto na Ziemi, znane jako siedziba piratów, licznych tawern i domów publicznych. Jego historia zakończyła się 7 czerwca 1692 roku, kiedy to zostało pochłonięte wraz tysiącami mieszkańców przez Morze Karaibskie na skutek trzęsienia ziemi i tsunami. Archeolog morski Jon Henderson próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Dane naukowe i nowe technologie w grafice komputerowej pozwalają „osuszyć” wody morskie, by dotrzeć do sekretów tego nieistniejącego już dziś miasta i przyjrzeć się jego ostatnim chwilom tuż przed tragedią.
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 21:30

Wyprawa na dno: Skarby oceanów
National Geographic ukaże widzom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. Świat ukryty głęboko pod wodą - krajobraz dna oceanu. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii komputerowej odkryjemy sekrety Titanica, spoczywającej w głębinach łodzi z czasów II wojny światowej, a także samolotu lotu nr 19, zaginionego na obszarze znanym dziś jako Trójkąt Bermudzki. Dzięki emitowanym już wcześniej odcinkom programu „Wyprawa na dno” będziemy w stanie wyeksponować każdy ze spoczywających w głębinach wraków i opowiedzieć jego historię.
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 22:30
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...