reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Donnie Brasco” i „Czas wojny” na Cinemax

dodano: 2017-06-19 11:53
autor: Jakub Sulisz | źródło: Cinemax

Cinemax Czas wojny Cinemax szczególnie rekomenduje filmy Wernera Herzoga – nagrodzonego Złotą Palmą, jednego z najwybitniejszych niemieckich reżyserów i scenarzystów: „Aguirre, gniew boży”, „Stroszek”, „Woyzeck”.

Cinemax Donnie Brasco


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
  • Aguirre, gniew boży – uznawany za arcydzieło, wizjonerski obraz o Europejczykach, którzy marzą o odnalezieniu w Peru mitycznego miasta Eldorado (emisja 3 lipca, Cinemax 2)
  • Stroszek – fascynująca przypowieść o bezdomności i nieprzystosowaniu do świata, w której troje wyrzutków społecznych opuszcza Niemcy i wyrusza do Ameryki w poszukiwaniu szczęścia (emisja 10 lipca, Cinemax 2)
  • Woyzeck – nominowana do Złotej Palmy adaptacja słynnej sztuki Georga Büchnera. Fenomenalny Klaus Kinski w roli pomiatanego przez wszystkich żołnierza, który traci rozum i dopuszcza się zbrodni (emisja 17 lipca, Cinemax 2)

Filmy:

Zoologia – wyróżniona Nagrodą Specjalną Jury w Karlowych Warach historia pracownicy zoo, której niespodziewanie wyrasta ogon. Reżyserem obrazu jest jeden z najciekawszych rosyjskich twórców młodego pokolenia Iwan I. Twierdowski (premiera 1 lipca, Cinemax 2)

Kryptonim U.N.C.L.E – brawurowa mieszanka komedii i filmu szpiegowskiego w reżyserii Guya Ritchiego. Agenci CIA i KGB muszą nawiązać współpracę, by zatrzymać międzynarodową organizację przestępczą (premiera 2 lipca, Cinemax)

Hej – debiut reżyserski niemieckiego artysty Alexa Jovanoskiego o przypadkowym spotkaniu, które zmienia życie drobnego przestępcy i cierpiącej na śmiertelną chorobę dziewczyny (premiera 2 lipca, Cinemax 2)

Noc na Manhattanie – kryminał w gwiazdorskiej obsadzie. Andy Garcia w roli ambitnego prawnika, którego ideały zostają wystawione na próbę (emisja 5 lipca, Cinemax)

Rara – inspirowana prawdziwą historią opowieść o dorastającej dziewczynie, która po rozwodzie rodziców mieszka ze swoją matką i jej nową partnerką. Nagrody na Berlinale i w San Sebastián (premiera 8 lipca, Cinemax 2)

London Town – energetyczne kino o dorastaniu i poszukiwaniu własnego „ja”, wskrzeszające ducha burzliwych lat siedemdziesiątych. Przebojowa ścieżka dźwiękowa z piosenkami, takich zespołów jak: The Clash czy The Ramones (premiera 9 lipca, Cinemax)

Czas wojny – nominowana do sześciu Oscarów opowieść w reżyserii Stevena Spielberga o przyjaźni konia i człowieka, osadzona na tle wydarzeń pierwszej wojny światowej (emisja 9 lipca, Cinemax 2)
 

Pistolet dla Ringa – wyjęty spod prawa rewolwerowiec musi zmierzyć się z groźnymi bandytami, którzy po napadzie na bank wzięli zakładników. Nastrojowa muzyka autorstwa genialnego Ennia Morriconego (emisja 10 lipca, Cinemax)

Pod wulkanem – jeden z ostatnich filmów Johna Hustona, który jest ekranizacją powieści Malcolma Lowry’ego. Albert Finney w roli byłego angielskiego konsula, który pogrąża się w alkoholizmie (emisja 12 lipca, Cinemax)

Znikający iluzjonista – pełne tajemnic kino, inspirowane prawdziwą historią niemieckiego iluzjonisty, który w 2003 roku zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w norweskim miasteczku (premiera 15 lipca, Cinemax 2)

Magic Mike XXL – kontynuacja Magic Mike’a, kasowego przeboju Stevena Soderbergha, opowiadającego o perypetiach grupy przystojnych striptizerów (premiera 16 lipca, Cinemax)
Akt odwagi – oparta na faktach koprodukcja HBO o buncie młodych przeciwko nierówności i dyskryminacji w szkole, który miał miejsce w 1968 roku w Los Angeles (emisja 16 lipca, Cinemax 2)

Powrót Ringa – emocjonujący spaghetti western, którego fabuła jest luźno inspirowana „Odyseją” Homera. Obraz Duccia Tessariego jest sequelem jego popularnego pt. Pistolet dla Ringa (emisja 17 lipca, Cinemax)

Nieletnie amatorki – portret pokolenia współczesnych nastolatków, których życiem w coraz większym stopniu rządzą media społecznościowe. Produkcja zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu na festiwalu w Zurychu (premiera 22 lipca, Cinemax 2)

9. życie Louisa Draxa – specjalizujący się w kinie grozy reżyser Alexandre Aja przedstawia thriller psychologiczny, oparty na bestsellerowej powieści Liz Jensen o dziewięciolatku, któremu notorycznie przydarzają się trudne do wyjaśnienia wypadki (premiera 23 lipca, Cinemax)

Czasem w kwietniu – przejmujący obraz Raoula Pecka, którego fabuła skupia się na dwóch braciach w pogrążonej w bratobójczej wojnie między plemionami Hutu i Tutsi Rwandzie (emisja 23 lipca, Cinemax 2)

Moos – osadzona we współczesnym Amsterdamie opowieść o młodej Żydówce, która decyduje się ruszyć w pogoń za swoimi marzeniami (premiera 24 lipca, Cinemax)

Donnie Brasco – historia tajnego agenta FBI, który wnika w środowisko mafijne, aby rozpracować je od środka. Brawurowy duet Johnny Depp-Al Pacino plus nominacja do Oscara za scenariusz (emisja 24 lipca, Cinemax 2)
 

Uśpiona dziewczyna – wchodząca w okres dojrzewania dziewczyna nie radzi sobie z rzeczywistością i zaczyna uciekać do swojego wewnętrznego świata. Produkcję uznano w Australii za filmowe objawienie 2016 roku i porównywano z kinem Wesa Andersona (premiera 29 lipca, Cinemax 2)

Mój staż w Kanadzie – pełna absurdów satyra polityczna o niepozornym kanadyjskim parlamentarzyście, w którego rękach spoczywa los kraju. Produkcja otrzymała nagrodę specjalną na festiwalu filmowym w Toronto (premiera 30 lipca, Cinemax)

Dyskont – słodko-gorzka komedia społeczna o grupie pracowników lokalnego dyskontu, którzy buntują się przeciwko wyzyskowi i wykorzystywaniu ich przez pracodawców (premiera 31 lipca, Cinemax)

Leadbelly – wciągająca bez reszty opowieść o życiu i twórczości Huddiego Ledbettera, jednego z najbardziej charyzmatycznych amerykańskich muzyków folkowych (emisja 31 lipca, Cinemax 2)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...
reklama