reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: Pierwsze zdjęcia z filmu „Zimna wojna”

dodano: 2017-08-13 18:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat Padł ostatni klaps na planie filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”, który jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem Kino Świat. W obsadzie pojawią się Joanna Kulig („O mnie się nie martw” w TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale) i Agata Kulesza („Ultraviolet” w AXN i „Rodzinka.pl” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale).

Kino Świat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początku sierpnia padł ostatni klaps na planie nowego filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie... muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig (znaną z serialu „O mnie się nie martw” - emisja w TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj), Tomasza Kota, Agatę Kuleszę („Ultraviolet” w AXN i „Rodzinka.pl” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj) oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także - wraz z Januszem Głowackim - autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal.
 
Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie „Zimna wojna”, foto: Łukasz Bąk
Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie „Zimna wojna”, foto: Łukasz Bąk
Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie „Zimna wojna”, foto: Łukasz Bąk
Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie „Zimna wojna”, foto: Łukasz Bąk
Joanna Kulig i Agata Kulesza (w środku) w filmie „Zimna wojna”, foto: Łukasz Bąk
Joanna Kulig i Agata Kulesza (w środku) w filmie „Zimna wojna”, foto: Łukasz Bąk


Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia bieżącego roku. Ekipa kręciła film nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat. Obraz pojawi się w kinach w 2018 roku
 
„Zimna wojna” - o filmie - gatunek: dramat; produkcja: Polska 2018; reżyseria: Paweł Pawlikowski („Ida”, „Kobieta z piątej dzielnicy”, „Lato miłości”); scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki; produkcja: Opus Film („Obywatel”, „Ida”, „Obietnica”, „Wymyk”), Apocalypso Pictures (Wielka Brytania), MK Productions (Francja); producent: Ewa Puszczyńska, Tanya Seghatchian; obsada: Joanna Kulig („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Niewinne”, „Ida”, „Sponsoring”), Tomasz Kot („Bogowie”, „Żyć nie umierać”, „Skazany na bluesa”), Borys Szyc („Kantor”, „Pokot”, „Kret”, „Symetria”), Agata Kulesza („Pewnego razu w listopadzie...”, „Ida”, „Moje córki krowy”, „Jestem mordercą”, „Róża”), Adam Woronowicz („Czerwony pająk”, „Demon”, „Body/ciało”, „Pani z przedszkola”), Adam Ferency („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „80 milionów”, „Jasminum”), Adam Szyszkowski („Ostatnia rodzina”, „Zgoda”, „Ida”).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

159 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...
reklama