reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink zwiększy zabezpieczenia na kartach

dodano: 2017-08-21 20:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satelitnatv.sk

Skylink_z_telewizorem_360px.jpg Czesko-słowacka platforma satelitarna Skylink chce zwiększyć zabezpieczenia na kartach kodowych. Zgodnie z informacjami SatelitnáTV.sk, do zmian na kartach Irdeto miałoby dojść w niedalekiej przyszłości. Chodzi o zablokowanie możliwości korzystania z usług przy pomocą odbiorników z uniwersalnymi czytnikami kart. Na razie nie wiadomo, jakie konkretne kroki podejmie operator.

Skylink_irdeto_CAM_dekodery_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To nie jest zupełnie nowa informacja. Już wiosną ogłosiliśmy plany zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Nie chcemy podawać bliższych informacji technicznych i nie dysponujemy jeszcze dokładnym harmonogramem - powiedział Jaromír Glisník, członek zarządu M7 Group, dla SatelitnáTV.sk.

Operatorowi nie podoba się fakt, że sprzedawcy detaliczni wciąż oferują odbiorniki z uniwersalnymi czytnikami kart, reklamując je jako nadające się do odbioru kanałów Skylink. - W szczególności na Słowacji stale sprzedawane są niecertyfikowane odbiorniki - powiedział Glisník. Dodał, że dystrybutorzy powinni wyraźnie ostrzegać swoich klientów, iż kupno takiego odbiornika wiąże się z ryzykiem.

Jakiekolwiek zmiany nie zostaną wprowadzone przez M7 Group, operator zapewnia, że nie będzie to miało wpływu na użytkowników kart i modułów CAM oznaczonych jako Skylink Ready.

Aby zwiększyć poziom zabezpieczeń, Skylink chce wprowadzić zmiany na kartach ICE i Irdeto, które nadal działają w nielicencjonowanych odbiornikach. Nowe karty M7 Irdeto można używać tylko w certyfikowanych odbiornikach, podobnie jak nowe karty Viaccess.
 

- Karty Skylink zawsze były przeznaczone wyłącznie dla certyfikowanych dekoderów i stale podkreślamy ten fakt. Zainwestowaliśmy w system dostępu warunkowego, który chroni nasze usługi bardzo dobrze. Musimy jednak wykorzystać możliwości, jakie oferuje. Dlatego od 8 lat prowadzimy bezpłatne certyfikacje dla producentów i importerów. Certyfikowane odbiorniki gwarantują prawidłowe dekodowanie usług. Jeśli ktoś wprowadza na rynek produkty bez certyfikacji, robi to na własne biznesowe ryzyko - dodał Glisník.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...