reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

11.09 Ukrkosmos uruchomi nową sieć satelitarną

dodano: 2017-08-30 19:21
autor: RO | źródło: mediasat.info

Ukrkosmos 11 września 2017 roku rozpocznie pracę nowa technologiczna sieć satelitarna Kraina TV dla wymiany treści między nadawcami regionalnymi. Około 20 ukraińskich kanałów, które nadają w obwodach i miastach Ukrainy, podpisało umowy o wymianie chronionych prawem autorskim programów telewizyjnych i własnych treści.

Ukrkosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W projekcie państwowego operatora Ukrkosmos znajdą się nadawcy: TRK Vidikon (miasto Sumy), TRK RAI (Iwano-Frankiwsk), TRK Pravda TUT (Lwów), TRK TV7 Plus (Chmielnicki), TRK Rivne 1 (Równe), SK 1 (Żytomierz), TRK Avers (Łuck), 7 kanal (Odessa) i inni.

Sieć będzie obsługiwana przez Ukrkosmos i jego własny teleport. Przekazaniem i dystrybucją sygnału zajmie się izraelski operator Spacecom przy użyciu satelity Amos 7 z pozycji orbitalnej 4°W, zapewniającym pełne pokrycie terytorium Ukrainy, a także krajów Europy Środkowej. W fazie testowej, trwającej trzy miesiące, nadawcy opracują sposoby dostarczenia i odbioru sygnału telewizyjnego, szybkości transmisji i kodowania danych. Celem optymalizacji pojemności satelitarnej, sygnały telewizyjne będą nadawane w standardzie DVB-S2/MPEG-4. Pakiet z 19 kanałów ma zawierać 13 w jakości SD i 6 w HD. Oferta będzie dostępna dla firm telewizyjnych na całej Ukrainie.W przyszłości sieć technologiczna Kraina TV stanie się podstawą dla tworzenia platformy satelitarnej telewizji regionalnej. Memorandum o wspólnym wykorzystaniu sieci telewizyjnej jest otwarte dla wszystkich firm TRK, posiadających licencję na nadawanie i zgodnie z koncepcją programową tworzących oryginalne (autorskie) programy.

Ta nowa usługa tworzy warunki do zmian na ukraińskim rynku nadawczym i pozwala kanałom regionalnym wymieniać treści i przekazywać je w całym kraju. Tworząc nową platformę cyfrową za pomocą satelity Amos 7 firmy Spacecom, w sposób istotny awansujemy na Ukrainie w nowe technologie i ściśle zbliżamy się do stworzenia komercyjnej platformy satelitarnej telewizji regionalnej

- wyjaśnił pierwszy zastępca dyrektora generalnego w Ukrkosmos, Jurij Bałyczew.

Ukraiński pakiet regionalny na satelicie Amos 7 zbuduje nowy rynek i zapewni łatwe przejście do formatu cyfrowego na rynku lokalnym, co przekształci ukraiński tradycyjny rynek nadawczy w ekscytującą i szybko rozwijającą się arenę telekomunikacji

- dodał wiceprezes Spacecom do spraw sprzedaży w krajach WNP, Jehuda Amir.

Oczekuje się, że platforma będzie wspierać rozwój telewizji regionalnej, ponieważ paczka kanałów ma być nadawana na całym terytorium Ukrainy. To wygląda wiele bardziej atrakcyjniej z punktu widzenia reklamodawców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...