reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat z ekspansją w Europie i nową pozycją 44,5°E

dodano: 2017-10-07 11:59
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Arabsat/adtv

Arabsat Khalid Balkheyour, dyrektor generalny operatora Arabsat z Arabii Saudyjskiej, w wypowiedzi na 9 Forum Konsumentów w Salala (Oman) zdradził, że mimo rosnącego problemu piractwa sygnału satelitarnego i idących za tym strat z przychodów reklamowych, operator Arabsat jest w świetnej kondycji, a w 2018 zamierza wysłać na orbitę dwa satelity telekomunikacyjne.

Arabsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Arabsat, będący szóstym co do wielkości operatorem satelitarnym na świecie, w 2018 roku planuje wynieść satelity Arabsat 6A i Hellas Sat 4. Do końca 2018 roku będzie zarządzać 10 satelitami na orbicie.

Hellas Sat 4 trafi na pozycję 39°E i wstępnie ma zostać wyniesiony z pomocą rakiety Ariane 5 w drugim kwartale 2018, natomiast Arabsat 6A znajdzie się na 30,5°E i skorzysta z pomocy rakiety Falcon 9.

Arabsat obecnie transmituje ok. 170 kanałów w wysokiej rozdzielczości, a dzięki wprowadzaniu precyzyjniejszych wiązek - wschodniej i zachodniej - operator jest w stanie kierować kanały precyzyjnie na określone rynki, rozróżniając obszar północnej Afryki oraz Zatoki Perskiej. To jak powiedział Khalid Balkheyour sprawia, że łatwiej jest zarządzać prawami do transmisji sportowych, czy do emisji filmów.

W ramach wydarzenia poza zapowiedziami nowych satelitów podano do wiadomości, że operator z optymizmem patrzy na rosnący rynek i zamierza realizować ekspansję w Europie z pomocą będącego jego własnością Hellas Sata, a w dalszej perspektywie (2019-2020) planowany jest nowy projekt o wysokiej przepustowości na pozycji 44,5°E (może chodzić o satelitę Arabsat 6D).

Dyrektor generalny operatora Arabsat zapowiedział ponad to, że nowa generacja satelitów położy kres satelitarnemu piractwu polegającemu zarówno na emisji kanałów opierających się na kradzieży treści od posiadaczy praw jak i na zagłuszaniu sygnału.

Przy okazji Arabsat podpisał umowę z brytyjskim nadawcą BBC na pojemność dla swojego kanału informacyjnego na pozycji 26°E.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

120 zł Więcej...
reklama