reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Moskwie testowano naziemnie HD w HEVC

dodano: 2017-10-31 18:30 | aktualizacja: 2017-11-01 18:41
autor: RO | źródło: cnews.ru

Ostankino Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa (RTRS) przeprowadziła testy HDTV w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Moskwie. W tym celu użyła standardu kompresji HEVC/H.265 pozwalającego nadawać na jednej częstotliwości do 10 kanałów HD. Testy zostały zrealizowane ze względu na odbywające się w stolicy Rosji targi sprzętu do emisji telewizyjnych i produkcji filmowych Natexpo-2017.

Wieża telewizyjna Ostankino


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sygnał testowy HD w HEVC nadawano z wieży telewizyjnej Ostankino. Rozdzielczość obrazu w jakości HD wynosiła do 1920x1080, podczas gdy zwykły obraz SD ma rozdzielczość 720x576.

HEVC/H.265 (High Efficiency Video Codec) pozwala w jednym multipleksie umieścić do 10 odrębnych strumieni wideo w jakości HD. Kompresja MPEG-4, używana powszechnie w telewizji cyfrowej, zezwala już tylko na emisję 4 przekazów HD. Ponadto HEVC zapewnia bitrate na poziomie 3,3 Mbit/s.

Do testów wybrano niektóre kanały z oferty pierwszego multipleksu telewizji cyfrowej w Rosji. Nadawano Pierwyj, Rossija, NTV, OTR i Match TV. Pozostałe stacje z multipleksu nie mają swoich wersji HD, więc na czas transmisji testowej uruchomiono kanały RT, Podmoskowie-360, TNT, Ren TV i Mir.

W Rosji około połowa rosyjskich gospodarstw domowych posiada telewizory obsługujące technologię HD, a około 800 takich modeli jest sprzedawanych na rynku. Z tej liczby tylko 28% współpracuje z nowszą kompresją HEVC i są to w zasadzie modele klasy premium.

Źródło: cnews.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama