reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

18 lat serialu TVP2 „Na dobre i na złe”

dodano: 2017-11-08 16:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Na dobre i na złe” W środę, 8 listopada br. o godzinie 20:45 w TVP2, a w kolejnych dniach w TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale, widzowie zobaczą dziesiąty odcinek (684. całości) dziewiętnastego sezonu serialu obyczajowego „Na dobre i na złe”. Będzie to odcinek urodzinowy.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Na dobre i na złe”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
7 listopada 2017 roku serial „Na dobre i na złe” skończył 18 lat. Ekipa produkcyjna spędziła już 3490 dzień na planie kultowego szpitala w Leśnej Górze. Jak czytamy w komunikacie, mimo upływu lat serial znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Najliczniejszą widownię zgromadził 5 lutego 2014 roku Odcinek „Na dobre i na złe” w Dwójce obejrzało ponad średnio 6,1 mln widzów. W najnowszym sezonie każdorazowo przed telewizorami (TVP2) zasiada średnio 4 mln widzów, a serial pozostaje liderem oglądalności w dniach swojej emisji (dane za TVP). 

- W serialu występuje plejada znanych i cenionych polskich aktorów, a na historiach ich bohaterów z Leśnej Góry wychowuje się już kolejne pokolenie polskich widzów. Fenomen „Na dobre i na złe” trwa! - zapewnia nadawca.

- W niedzielę, 7 listopada 1999 roku widzowie w Polsce po raz pierwszy zobaczyli słynną czołówkę serialu „Na dobre i na złe”, która na długo wryła się w pamięć wielu pokoleń Polaków. Przez wiele lat melodia rozpoczynająca serial stała się synonimem niedzielnego popołudnia. Przed ekranami telewizorów gromadziły się całe rodziny. To wówczas aktorzy wcielający się w rolę lekarzy z Leśnej Góry niemal automatycznie zyskiwali miano gwiazd, a losy ich bohaterów stanowiły temat do rozmów Polaków przez kilka kolejnych dni po emisji odcinka - informuje nadawca.

„Na dobre i na złe” to serial, który wykreował wiele niezapomnianych aktorskich ról i duetów. Z minionych lat trzeba wspomnieć chociażby o: Małgorzacie Foremniak i Arturze Żmijewskim (Zosia i Jakub Burscy), Alicji Bachledzie-Curuś i Macieju Zakościelnym (Ania Bochenek i Igor Kurowski), Mai Ostaszewskiej i Piotrze Adamczyku (Meg i diaboliczny szef firmy farmaceutycznej Jerzy Kozerski), Agnieszce Dygant i Tomaszu Kocie (cudna salowa Mariolka i milioner Korzycki), Pawle Wilczaku i Edycie Jungowskiej (niezapomniani Mareczek i Bożenka) oraz Jolancie Fraszyńskiej i Marianie Opani (Monika i Tadeusz Zybertowie). Co ciekawe, serialowy profesor Zybert z serialem związany jest od samego początku i do dziś gościnnie pojawia się w kilku odcinkach w każdym sezonie stanowiąc, obok serialowego dyrektora Trettera (w tej roli niezmiennie od 2000 roku Piotr Garlicki), łącznik pomiędzy poszczególnymi sezonami i bohaterami „Na dobre i na złe”. 

Przez kolejne lata obsada serialu ulegała wymianie i naturalnej rotacji. Pewne wątki wygasły, pojawili się nowi bohaterowie, a także dzieci głównych bohaterów sprzed lat.

Pośród aktorów, którzy na stałe wpisali się w losy Leśnej Góry trzeba wspomnieć m.in. o: Bartoszu Opani, serialowym Witoldzie Latoszku (do obsady dołączył w roku 2001), a którego życiowe i miłosne perypetie m.in. z doktor Leną Starską (Anita Sokołowska dołączyła do obsady w 2003 roku) śledzimy do dziś. Od roku 2008 na stałe z serialem związali się także: Katarzyna Dąbrowska, Marcin Rogacewicz oraz Emilia Komarnicka. Ta trójka weszła do szpitala jako rezydencji, a dziś są czołowymi chirurgami Leśnej Góry. Kolejne lata to kolejne obsadowe niespodzianki. W roku 2011 do serialu dołączył Michał Żebrowski (jako z pozoru antypatyczny profesor Falkowicz), w 2012 roku Grzegorz Dauszkiewicz (jako chirurg Adam Krajewski, brat Falkowicza), a w roku 2016 do Leśnej Góry scenarzyści sprowadzili serialową córkę pary głównych bohaterów sprzed lat - Julię Burską (w tej roli piękna Aleksandra Hamkało). Jej towarzyszem w życiu zawodowym i prywatnym został grany przez Piotra Głowackiego ekscentryczny i niezwykle utalentowany neurochirurg profesor Bart. 

- To tylko niektóre spośród obsadowych zmian w Leśnej Górze. Każdego roku do serialu dołączają nowi aktorzy, a widzowie poznają kilku nowych bohaterów, którzy niejednokrotnie zostają z widzami na lata. 19 rok na antenie to nowe wyzwania dla bohaterów i dla scenarzystów. Być może nadchodzący sezon dwudziesty przyniesie kilka zaskakujących rozwiązań... - zapowiada nadawca.

A co wydarzy się w dziesiątym odcinku dziewiętnastego sezonu serialu „Na dobre i na złe” (więcej tutaj)? Badania genetyczne Józia potwierdzają, że jest synem Adama. Doktor Krajewski, gdy odkrywa, że badań zażądał od Oliwii jego brat wybucha wściekłością. Blanka nie dostała się na Akademię Medyczną w Warszawie i chce studiować w Bydgoszczy.

Wybrani bohaterowie serialu:

Wiktoria Manuela Consalida (w tej roli Katarzyna Dąbrowska, w obsadzie od 2008 roku) - była ordynator na oddziale chirurgii, a wcześniej rezydentka na chirurgii w Leśnej Górze. Matka Blanki. Ruda piękność o ognistym temperamencie - jak przystało na pół-Hiszpankę. Ambitna, energiczna i przebojowa, zawsze mówi to, co myśli i lubi narzucać innym swoją wolę. Jest nieufna wobec nieznajomych, ale dla najbliższych przyjaciół zrobi wszystko. Jej córkę  Blankę (Paula Gonciarz) wychowywali jej rodzice i przez długie lata udawała, że obie są siostrami. W przeszłości Wiktoria była dziewczyną Przemka Zapały (Marcin Rogacewicz), który nadal pozostaje bliski jej sercu. Przez jakiś czas spotykała się też z Piotrem Gawryłą (Marek Bukowski), aż w końcu wyszła za mąż za doktora Tomasza Rzepeckiego (Ireneusz Czop). Ich związek jednak szybko się rozpadł i do niedawna lekarka pozostawała w szczęśliwym związku z Adamem Krajewskim (Grzegorz Dauszkiewicz).

Adam Krajewski (Grzegorz Daukszewicz, w obsadzie od 2012 roku) - ordynator onkologii, który zastąpił na tym stanowisku swojego mentora - profesora Zyberta. Młody, błyskotliwy chirurg. Brat Falkowicza. Do niedawna związany z Wiktorią Consalidą (Katarzyna Dąbrowska). Od niedawna ojciec małego Józka. Miłośnik szybkich aut, pięknych dziewczyn i dobrej zabawy - doktor Krajewski żył beztrosko aż do chwili, gdy zaczął pracę w Leśnej Górze  i gdy odkrył przypadkiem, że został adoptowany i ma brata - profesora. Młody lekarz z początku wszedł z bratem w konflikt. Choroba Falkowicza zbliżyła braci do siebie.

Adam Falkowicz (Michał Żebrowski w obsadzie od 2011 roku) - wybitny chirurg, którego charakteryzuje wielka wiara w swoje umiejętności oraz ponadprzeciętną inteligencję. Z pozoru zadufany w sobie i złośliwy egocentryk, którego serce zmiękczyła adoptowana córka Matylda obecnie dojrzewająca nastolatka), którą wychowuje wraz z jej biologiczną matką Katarzyną Smudą (Ilona Ostrowska). W serialu jest bratem Adama Krajewskiego, który oddał Falkowiczowi nerkę.

Matylda Smuda (Amelia Czaja, w obsadzie na stałe od 2015 roku) - serialowa adoptowana córka profesora Falkowicza (Michał Żebrowski) i adwokat Katarzyny Smudy (Ilona Ostrowska). To ona rozmiękcza serce pozornie egocentrycznego Falkowicza i wyłuskuje z niego prawdziwie ludzie odruchy. Jej okres dorastania to dla profesora prawdziwy okres próby.

Agata Woźnicka (Emilia Komarnicka, w obsadzie od 2008 roku) - starszy asystent na internie. Przyjaciółka Wiktorii, Przemysława oraz Latoszka. Przez kilka lat Agata miała poważne problemy ze zdrowiem i musiała przejść długą rehabilitację po tym, jak została ranna w wypadku, który spowodował Tomasz Burski. Później miała za to pecha w życiu prywatnym, wciąż trafiała bowiem na nieodpowiednich mężczyzn bądź zły czas. Niedawno piękna lekarka związała się za to z kolegą z pracy. Związek z pielęgniarzem Szczepanem. jest burzliwy i Agata wciąż ma wątpliwości, czy Lipski jest dla niej właściwym partnerem.  

Szczepan Lipski (Kamil Kula, w obsadzie od 2015 roku) - przystojny pielęgniarz, który od dłuższego czasu próbuje z różnym skutkiem zdobyć serce doktor Woźnickiej (Emilia Komarnicka). Jako jeden z niewielu mężczyzn w pomocniczym personelu medycznym w Leśnej Górze. Przełamuje stereotypy i łamie serca fanek serialu.

Przemysław Zapała (Marcin Rogacewicz, w obsadzie od 2008 roku) - ordynator chirurgii. Przyrodni brat Hany Goldberg, ojciec Franciszki. Szlachetny przystojniak zakochany w motocyklach. Rozważny i romantyczny, w wolnych chwilach gra na gitarze. Studiował razem z Agatą oraz Wiktorią - w której był szaleńczo zakochany. W końcu jednak oboje się rozstali, ale do dziś są najlepszymi przyjaciółmi. A kolejną miłość odebrała Przemkowi śmiertelna choroba.  Kilka lat temu Zapała chciał też wyjechać na kilka miesięcy na misję do Afryki - i tak poznał Zuzannę, lekarkę z wojska, z którą wdał się w namiętny romans. W końcu chirurg postanowił jednak zostać w kraju - gdy dowiedział się, że dziewczyna, z którą spędził zaledwie jedną noc (stażystka Aleksandra), zaszła w ciążę. Od razu otoczył przyszłą matkę opieką i nawet zaproponował jej ślub. Oboje też razem zamieszkali, jeszcze przed urodzeniem dziecka. Gdy mała Frania przyszła na świat sprawy jednak się skomplikowały. W końcu młodzi rodzice się rozstali, ale nadal są przyjaciółmi i wspólnie wychowują dzieci.

Aleksandra Pietrzak (Anna Karczmarczyk, w obsadzie od 2013 roku) - rezydentka na ginekologii. Matka Franciszki oraz Janka juniora. Odbywała staż podyplomowy w Leśnej Górze. Zanim pojawiła się w szpitalu przypadkiem poznała Przemysława (Marcina Rogacewicza), z którym spędziła jedną namiętną noc - a owocem tego ”szaleństwa„ jest ich córka Frania. Po rozstaniu z doktorem Zapałą Ola związała się za to z Jankiem Stanisławskim (Krzysztof Kwiatkowski), z którym miała wziąć ślub. Zamiast wesela czekał ją jednak pogrzeb - bo lekarz został śmiertelnie postrzelony, gdy w szpitalu zjawiła się trójka uzbrojonych bandytów. Obecnie razem z Przemysławem wychowują dwójkę dzieci: wspólna Franciszkę i Jana Juniora, syna zmarłego Stanisławskiego.

Blanka Consalida (Pola Gonciarz) - córka Wiktorii, wychowana przez swoją babcię Wandę. Kiedyś zbuntowana nastolatka, która po mamie odziedziczyła nie tylko urodę, ale też zadziorny charakter. Blanka przez dłuższy czas mieszkała w USA. W dzieciństwie przez długi czas chorowała za to na niewydolność wątroby. A Wiktoria wyznała, że jest jej matką dopiero, gdy ze względu na stan jej zdrowia  musiała odnaleźć jej biologicznego ojca. W poprzednim sezonie Blanka walczyła o życie  po tym, jak zdiagnozowano u niej mięsaka kości. Tę walkę wygrała, a podczas swojego pobytu na onkologii poznała młodego kleryka Macieja (Adam Bobik), który sprawił, że jej serce zabiło szybciej. Przez chorobę dziewczyna zmieniła też swój plan na życie. Nie chce już zostać dziennikarką, ale planuje zdawać na medycynę.

Maciej Kowal (Adam Bobik, w obsadzie od 2016 roku) - młody kleryk, który przed święceniami zmaga się w Leśnej Górze z chorobą nowotworową. Na oddziale onkologicznym poznaje Blankę (Polę Gonciarz) i po wielu perturbacjach postanawia nie składać ślubów kapłańskich. Po zwycięskiej walce nad rakiem oświadcza się Blance. Obecnie młodzi planują ślub.

Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki, w obsadzie od 2014 roku) - ordynator ginekologii. Świetny specjalista - odważny i gotów na nowatorskie czy wręcz kontrowersyjne zabiegi. Próbuje ułożyć sobie na nowo życie po utracie żony i od kilku lat otacza opieką byłą teściową, która cierpi na chorobę Alzheimera. Żona doktora Radwana zmarła w wypadku samochodowym, a lekarz przez kilka lat o jej śmierć obwiniał chirurga, który ją operował – Piotra Gawryłę (Marek Bukowski) . I z początku zdecydował się na pracę w Leśnej Górze właśnie dlatego, by się na nim zemścić. Ich relacje szybko się skomplikowały, bo Krzysztof zakochał się w Hanie (Kamila Baar-Kochańska), z którą miał krótki romans. Doktor Goldberg wybrała jednak powrót do męża, z którym wyjechała za granicę -, gdzie niedawno zmarła. A Radwan po ich wyjeździe zaczął w końcu nowe życie i bardzo zbliżył się do doktor Sylwii Mróz (Magdalena Turczeniewicz). 

Milena Starska (Anita Sokołowska, w obsadzie od 2003 roku) - ordynator interny. Była żona Witolda Latoszka i matka Feliksa, przez przyjaciół nazywana Leną. Ambitna i niezależna perfekcjonistka. Do Leśnej Góry trafiła jako stażystka - a Witold Latoszek zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Ich związek od początku nie był jednak łatwy. Przez krótki czas Lena chciała ułożyć sobie życie w Londynie - u boku profesora Richarda Edwardsa. Później za to okazało się, że ma nowotwór piersi. Mimo to lekarka nie załamała się: zrobiła doktorat, przeszła mastektomię, chemoterapię, a gdy zaszła w ciążę postanowiła ją donosić - pomimo choroby - i szczęśliwie urodziła syna. A Latoszek w trudnych chwilach cały czas ukochaną wspierał. To jednak nie wystarczyło, by ich małżeństwo przetrwało. Gdy Witold dopuścił się zdrady - z Agatą, Lena była gotowa na rozwód. Sprawy jednak skomplikowały się, gdy Latoszek wyjechał na misję, gdzie został ciężko ranny. Starska,- gdy mąż został kaleką, otoczyła go opieką, choć ukochany robił wszystko, by ją odepchnąć.

Witold Latoszek (Bartosz Opania, w obsadzie od 2001 roku) - internista, były ordynator, a wcześniej wiejski lekarz z wyboru. Były mąż Leny Starskiej (Anita Sokołowska), a obecnie jej kochanek. Ojciec Feliksa. Introwertyk o ciętym języku. Wydaje się być szorstki, ale przy bliższym poznaniu okazuje się całkowicie oddany ludziom, których leczy. Nigdy się nie poddaje i zawsze dąży do trafnego zdiagnozowania pacjenta. Zakochany w swojej stażystce Lenie wziął z nią ślub, który okazał się nieważny. Zawirowania życiowe spowodowały, że para bardzo się od siebie oddaliła, ale gdy Witek dowiedział się, że Lena jest poważnie chora, uświadomił sobie jak bardzo ją kocha - i w końcu oboje zostali oficjalnie małżeństwem. Ulegając chwilowej pokusie, Latoszek zdradził jednak żonę z Agatą - co w końcu doprowadziło do ich rozwodu. Porzucony przez Lenę, Witek postanowił na kilka miesięcy wyjechać na misję do Afryki. Na miejscu został ciężko ranny i w końcu wrócił do Polski jako inwalida, z odłamkiem pocisku, który utkwił tuż przy jego kręgosłupie (po operacji znów stanął jednak na nogi). A do tego przeszedł załamanie i w efekcie na kilka miesięcy zniknął z Leśnej Góry, by poddać się terapii. Obecnie znów leczy i próbuje odbudować swoje relacje z byłą żoną.

Rafał Konica (Robert Koszucki, w obsadzie od 2007 roku) - były ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR-u), wybitny chirurg ortopeda. Samotnie wychowuje dzieci ze związku z Martą Kozioł (Katarzyna Bujakiewicz). Świetny specjalista - profesjonalny i odważny. A prywatnie - oddany i odpowiedzialny ojciec. Mężczyzna z burzliwą przeszłością, któremu można jednak zaufać. Dawniej: szpitalny donżuan, arogancki i pewny siebie. Doktor Zapała bardzo zmienił się jednak pod wpływem miłości, którą obdarzyła go Marta i gdy na świecie pojawiły się ich dzieci. Związek obojga bohaterów nie przetrwał próby czasu, ale w ostatnim sezonie była zona wróciła do Leśnej Góry i do życia doktora Konicy. Co z tego będzie, pokaże czas.

Stefan Tretter (Piotr Garlicki, w obsadzie od 2000 roku) - do niedawna: dyrektor medyczny szpitala w Leśnej Górze, a obecnie lekarz na SOR-ze, pediatra. Wdowiec po siostrze oddziałowej - Danucie Dębskiej-Tretter. Szwagier Ireny Kozioł i wuj Marty Kozioł. Ceniony i poważany przez kolegów, bliski przyjaciel Tadeusza Zyberta.  Dyrektor stracił pracę po tym, jak uzbrojeni bandyci sterroryzowali szpital w Leśnej Górze. W ataku zginęło dwoje ludzi, w tym doktor Jan Stanisławski. A ojciec zmarłego - Ksawery Stanisławski - kilka tygodni później zjawił się w szpitalu, by przeprowadzić kontrolę, od razu wziął na cel Trettera i w końcu doprowadził do jego zwolnienia - „karząc” go w ten sposób za śmierć syna. Konflikt obu lekarzy nadal zresztą trwa, bo Tretter walczy o każdego pacjenta i często przeciwstawia się Stanisławskiemu, gdy ten - dla „dobra szpitala” - wprowadza kolejne oszczędności, nie dbając o dobro chorych. Dyrektor, oferując Tretterowi etat na SOR-ze, próbował zresztą go obrazić - bo stanowisko nie odpowiada jego kwalifikacjom. Chirurg zgodził się jednak na degradację, by pozostać w szpitalu i nadal pomagać kolegom - a zwłaszcza Jaśkowi „Góralowi”, który ocalił mu życie, gdy obaj byli zakładnikami bandytów, którzy zabili Janka Stanisławskiego. 

Piotr Gawryło (Marek Bukowski, w obsadzie od 2010 roku) - ordynator chirurgii w klinice w Otwocku, wybitny lekarz, który ma aż cztery specjalizacje: z chirurgii, urologii, transplantologii oraz onkologii. Ratownik LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego). Ojciec Antoniny Soszyńskiej i małego Jakuba, wdowiec po Hanie Goldberg (Kamila Baar-Kochańska).Wszechstronnie wykształcony, pewny siebie i bezkompromisowy chirurg. Lubi ryzyko i autorytarne decyzje, przez które często popada w konflikt ze współpracownikami. Przed laty miał romans z Magdą Soszyńską, żoną jednego ze swoich profesorów. A po śmierci jej męża odkrył, że owocem ich związku jest jej córka - Antonina.  Gawryło miał w szpitalu kilka krótkich romansów - m.in. z Wiktorią - a także był zafascynowany Zofią Burską. Najważniejszy okazał się jednak jego związek z Haną. Ich miłość była burzliwa, ale zakończyła się małżeństwem - i łączącej ich więzi nie zniszczył nawet krótki romans Hany z Radwanem. Dla ukochanej Piotr zdecydował się nawet wyjechać do Izraela, gdzie oboje zostali w końcu rodzicami - gdy na świat przyszedł mały Jakub. Niedawno doktor Gawryło wrócił jednak do Polski, bo dostał propozycję pracy z nowoczesnej kliniki w Otwocku. A jego małżeńskie szczęście przerwał tragiczny wypadek. Hana straciła życie - w dniu, gdy miała przylecieć do Polski, by na nowo połączyć się z ukochanym. A tuż po jej śmierci Piotr dowiedział się, że biologicznym ojcem Jakuba jest doktor Radwan (Mateusz Damięcki). 

Sara Mandel (Magdalena Schejbal, w obsadzie od 2016 roku) - ginekolog, światowej sławy specjalistka od operacji płodów z kliniki w Bostonie. Siostra Hany (Kamila Baar). Przyjechała do Polski, by zoperować nienarodzone dziecko Oli. Sara jest energiczna, pewna siebie, ale też pełna ciepła i empatii  i świadoma, jak dużą rolę w procesie leczenia gra psychika pacjentów. A do tego gotowa podjąć każde ryzyko, by uratować życie kolejnego dziecka. W szpitalu od razu poczuła sympatię do Krzysztofa Radwana - znając lekarza z opowieści siostry i wiedząc, że to jemu Hana oddała serce. Teraz razem z doktorem Gawryło wychowuje syna zmarłej siostry.

Julia Burska (Aleksandra Hamkało, w obsadzie od 2016 roku) - lekarz medycyny, stażystka na chirurgii. Adoptowana córka Zofii i Jakuba Burskich, matka Tymoteusza. Pragnie zrobić specjalizację z neurochirurgii. Julia przez wiele lat mieszkała wraz z rodzicami za granicą, gdzie ukończyła też studia i zaczęła karierę,- a do tego wdała się w romans z profesorem Bartem (Piotr Głowacki), z którym obecnie mieszka. Owocem ich związku jest mały Tymek. Po urodzeniu syna młoda lekarka nie chciała jednak zaniedbywać kariery i niemal od razu wróciła do pracy. Obecnie robi specjalizację  neurochirurgiczną pod okiem narzeczonego.

Artur Krzysztof Bart (Piotr Głowacki, w obsadzie od 2016 roku) - ordynator neurochirurgii, wybitny specjalista, który często podejmuje się niezwykle ryzykownych operacji - gdy inni lekarze bezradnie rozkładają ręce. Ojciec Tymoteusza. Profesor przez wiele lat budował swoją karierę za granicą, ale ostatnio wrócił do Polski i przyjął posadę w Leśnej Górze ze względu na Julię - z którą miał romans i która urodziła mu syna. W pracy jest perfekcjonistą i czerpie przyjemność z każdego wyzwania, które trafia mu się na na stole operacyjnym. W życiu prywatnym ma za to problem z okazywaniem emocji, bywa dla bliskich oschły i często brakuje mu empatii. 

Marta Kozioł (Katarzyna Bujakiewicz, w obsadzie od 2000 roku) - vórka Ireny Kozioł. Matka Jasia, Adasia i tragicznie zmarłej Małgorzaty. Była partnerka Rafała Konicy (Robert Koszucki), od niedawna na nowo pracuje w Leśnej Górze jako pielęgniarka. Marta to romantyczna i radosna dziewczyna, która do tej pory nie miała szczęścia w miłości - i przez kilka lat była w burzliwym związku z Rafałem Konicą. Oboje doczekali się aż trójki dzieci i po rozstaniu - oraz wyjeździe Marty do USA - walczyli o prawo do opieki nad nimi w sądzie. W końcu spotkała ich jednak tragedia: śmierć córki Małgorzaty. A Marta po utracie dziecka postanowiła na nowo zbliżyć się do rodziny i wróciła do pracy w Leśnej Górze... Niedawno pielęgniarka rozbiła też związek Rafała z Klaudią - gdy tuż przed ślubem lekarza spędziła z nim namiętną noc, a później powiedziała o tym jego narzeczonej.

Oliwia Popławska (Marta Bryła, w odsadzie od 2017 roku) - kobieta z którą Adam Krajewski (Grzegorz Dauszkiewicz) spędził jedną upojną noc, a owocem tego przypadku jest niedawno narodzony syn pary. Bohaterka mocno skomplikowała relacje uczuciowe Adama i Wiki. Od niedawna rozpoczęła też pracę w bufecie w Leśnej Górze.

Katarzyna Orłowska (Magdalena Czerwińska, na stałe w obsadzie od 2016 roku) - lekarka z SOR-u, która zaczęła w Leśnej Górze pracę na chirurgii. Doktor Zapała szybko jednak zorientował się, że przez kilka lat nie miała kontaktu z zawodem i przez brak doświadczenia może zagrażać pacjentom. Była koleżanka ze studiów Agaty Woźnickiej (pojawiła się w jednym z odcinków w roku 2010). Katarzyna jest pełna empatii i gotowa walczyć o zdrowie każdego pacjenta  nawet ryzykując dalszą karierę. Po trudnych przejściach stara się pomagać osobom, które podobnie doświadczył los i jako wolontariuszka pomaga w schronisku dla kobiet. Na studiach Orłowska była prawdziwą gwiazdą. Świetnie zdawała egzaminy i wszyscy wróżyli jej szybką karierę. Podczas jednego z dyżurów, pod wpływem przemęczenia, Orłowska popełniła jednak drobny błąd - który doprowadził do śmierci jej brata. Załamana, lekarka zaczęła mieć psychiczne problemy, wpadła w alkoholizm, odeszła z pracy i żyła na marginesie. Dziewczynę uratowała jednak Agata Woźnicka,- która po przypadkowym spotkaniu, zabrała Katarzynę do szpitala i nakłoniła, by na nowo zaczęła walczyć o swoją przyszłość. W efekcie Orłowska zerwała z nałogiem, stanęła na nogi i w końcu zdobyła nawet etat w Leśnej Górze, gdy w CV „przemilczała” swoje problemy z ostatnich lat. Agata z pracy z dawną znajomą wcale jednak się nie cieszy,- bo nie wierzy, że dziewczyna pozostanie trzeźwa. Dużo sympatii nowej koleżance okazują za to Tretter oraz Jan „Góral”. 

Jan Antkowiak alias „Góral” (Jan Zmit, w obsadzie od 2016 roku) - ratownik medyczny, były więzień skazany za morderstwo, przyjaciel Zuzanny, Trettera i Katarzyny Orłowskiej. Młody, pełen energii i optymizmu - nawet mimo dramatycznych doświadczeń z przeszłości. W wyniku przypadkowej bójki spowodował śmierć człowieka i ostatnie lata spędził przez to za kratkami. W zakładzie karnym jednak nie próżnował. Cały czas się dokształcał - dzięki czemu został ratownikiem medycznym - a do tego poznał doktor Krakowiak (Julia Kamińska) i to spotkanie odmieniło jego los. Lekarka zorganizowała w Leśnej Górze wolontariat dla więźniów, dzięki któremu Jan mógł pracować jako salowy. A gdy szpital zaatakowali uzbrojeni bandyci, Antkowiak okazał się prawdziwym bohaterem. Napastnicy wzięli chłopaka oraz dyrektora Trettera na zakładników. A Jan po kilku godzinach obezwładnił ich, ratując tym życie Trettera i własne.

Ruud Van Graaf (Redbad Klijnstra, w obsadzie od 2007 roku) - obecny dyrektor szpitala w Leśnej Górze. Ordynator anestezjologii. Mąż Bożeny. Nieśmiały, spokojny, małomówny. Do bólu racjonalny, ale i tak lubiany przez kolegów - ze względu na swoją szczerość, profesjonalizm i to, jak wspiera przyjaciół. Gdy zakochał się w Bożenie, postanowił uczyć się dla niej polskiego. A nowa partnerka nauczyła go, jak smakuje życie... Jakiś czas temu lekarz miał udar mózgu, dzięki któremu oboje zrozumieli, jak bardzo są dla siebie ważni. Wzięli ślub w zimowej beskidzkiej scenerii, skąd pochodzi rodzina Bożeny i w końcu doczekali się upragnionego dziecka.

Borys Jakubek (Marcin Zacharzewski, w obsadzie od roku 2012) - asystent na chirurgii, aktualnie robi specjalizację pod okiem profesora Falkowicza. Borys bywa arogancki, podstępny i złośliwy, a do tego uwielbia plotki \ i już niejedną osobę przez to zranił. Dlatego nie jest przez kolegów zbyt lubiany. Mimo małego doświadczenia, uważa się też za doskonałego chirurga. Jest gotów na wszystko, by zrobić karierę i doskonale wie, z kim aktualnie warto się w pracy „zaprzyjaźnić”. 

Karola (Monika Pikuła, nnowa bohaterka w serialu) - nowa szefowa pielęgniarek, a do niedawna kierowca taksówki, która dopiero dołączyła do personelu Leśnej Góry. Ma chorego syna, dla którego ratunku szuka Stefan Tretter. Kobieta, mimo że jest wykwalifikowaną pielęgniarką, ostatnio dorabiała jako kierowca taksówki, by mieć więcej czasu na opiekę nad chorym synem. Leśna Góra to szansa dla niej i jej dziecka.
 
Katarzyna Dąbrowska w serialu „Na dobre i na złe”, foto: TVP
Katarzyna Dąbrowska w serialu „Na dobre i na złe”, foto: TVP
Agnieszka Kaczorowska w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Bartosz Opania w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Bartosz Opania w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Bartosz Opania w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Bartosz Opania w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Bartosz Opania w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Bartosz Opania w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Michał Żebrowski w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama
Agnieszka Kaczorowska i Michał Żebrowski w serialu „Na dobre i na złe”, foto: Artrama


„Na dobre i na złe” - sezon 19., emisja w środy o 20:45 w TVP2. Serial ten mogą również oglądać widzowie TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale. Wcześniejsze sezony tego serialu emitują obecnie TVP2 i TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...