reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel zmienia prezesa

dodano: 2017-11-22 14:59 | aktualizacja: 2017-11-22 15:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EmiTel

EmiTel nadajnik NTC DVB-T Andrzej Kozłowski został powołany przez radę nadzorczą na stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu spółki EmiTel, począwszy od 1 stycznia 2018 r. Formalnie rozpocznie on pracę 1 grudnia 2017 roku, jeszcze przed objęciem stanowiska prezesa zarządu, a pierwsze jego działania będą koncentrować się na spotkaniach z pracownikami, klientami EmiTel oraz przedstawicielami organów regulacyjnych, aby zapewnić płynne przejęcie stanowiska.

EmiTel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Andrzej Kozłowski jest obecnie dyrektorem wykonawczym ds. strategii i zarządzania projektami PKN Orlen. Wcześniej był dyrektorem biura strategii, zarządzania projektami i współpracy z regulatorem spółki TP EmiTel.

Przemysław Kurczewski, obecny dyrektor generalny i prezes zarządu, pozostanie na tym stanowisku do 31 grudnia 2017 roku, wspierając aktywnie proces zmiany na stanowisku prezesa, a z dniem 1 stycznia 2018 roku wejdzie w skład rady nadzorczej EmiTel.

Ogłoszone 22 listopada zmiany w kadrze zarządzającej spółki EmiTel są częścią zmian prowadzonych przez radę nadzorczą przez kilka ostatnich miesięcy.
 

Uważamy, że ogłoszone dzisiaj zmiany umożliwią EmiTel osiągnąć dalszy wzrost i sukcesy w nadchodzących latach. Andrzej jest dynamicznym przywódcą, którego doświadczenie w opracowaniu i realizacji strategii wzrostu, kierowaniu inicjatywami rozwoju działalności i zarządzaniu złożonymi relacjami z organami regulacyjnymi bardzo dobrze posłuży spółce. Fakt, iż w przeszłości pracował on w EmiTel, daje mu solidne przygotowanie, aby odpowiedzieć na szanse i wyzwania dotyczące działalności w zakresie infrastruktury nadawczej i telekomunikacyjnej. Ponadto mamy to szczęście, że nadal będziemy korzystać z głębokiej znajomości branży i liderów sektora przez Przemka, który obejmuje stanowisko w radzie nadzorczej. Oczekujemy, że zmiana na stanowisku prezesa zarządu spółki odbędzie się sprawnie

- powiedział Mark Prybutok, przewodniczący rady nadzorczej EmiTel.

Andrzej Kozłowski posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w różnych branżach działalności biznesowej. Od 2009 roku zajmuje dotychczas stanowisko dyrektora wykonawczego ds. strategii i zarządzania projektami PKN Orlen. Pełni również funkcję członka zarządu Unipetrol, przewodniczącego rady nadzorczej w Orlen Upstream i członka rady dyrektorów Orlen Upstream Canada. Kozłowski jest absolwentem WSB – National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada także tytuł MBA w zakresie strategii korporacyjnej i polityki przemysłowej, przyznany przez Maastricht School of Management.
 

Andrzej jest właściwą osobą, aby poprowadzić firmę przez kolejną fazę wzrostu EmiTel. Mam dobre doświadczenia z pracy z Andrzejem w przeszłości i cieszę się na współpracę z nim, jako członek rady nadzorczej

- powiedział Przemysław Kurczewski.

Przemysław Kurczewski jest prezesem EmiTel od niemal 10 lat. Z powodzeniem przeprowadził spółkę przez procesy jej wyjścia z grupy TP SA, cyfryzacji emisji TV, wprowadzenia naziemnej emisji telewizji HD, zwiększenia w ciągu ostatniego dziesięciolecia liczby kanałów dostępnych w telewizji naziemnej z 7 do 39 oraz uruchomienia emisji radia cyfrowego w Polsce. Pod jego kierownictwem EmiTel utrwalił swoją pozycję wiodącego niezależnego właściciela infrastruktury wieżowej dla telefonii komórkowej w Polsce.
 

Czuję się zaszczycony i podekscytowany, że zostałem wybrany do kierowania spółką EmiTel". Zamierzam utrzymać dynamikę wzrostu EmiTel w oparciu o naszą zróżnicowaną ofertę nadawczą i telekomunikacyjną, która spotyka się z dobrym przyjęciem ze strony Klientów. Moją misją będzie wykorzystanie potencjału wzrostowego EmiTel i poprowadzenie spółki w kierunku rozszerzenia oferty w zakresie usług telewizyjnych, radiowych i telekomunikacyjnych. Stawiam wysoko poprzeczkę dla siebie i mojego zespołu. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tego nowego rozdziału mojej kariery, na stanowisku Prezesa EmiTel

- powiedział Andrzej Kozłowski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...
reklama