reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

New Japan Pro-Wrestling w Fightklubie [wideo]

dodano: 2018-01-04 19:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: Fightklub.pl

New_Japan_pro_wrestling_360px.jpg Pasjonujące gale, efektowne pojedynki i najprężniej rozwijająca się wrestlingowa federacja na świecie. Niezwykle widowiskowe show spod znaku New Japan Pro-Wrestling od stycznia na antenie Fightklubu.

Japan_wrestling_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.New Japan Pro-Wrestling (新日本プロレス Shin Nihon Puroresu) to jedna z najstarszych wrestlingowych federacji, której początki datuje się na rok 1972. Właśnie wtedy Antonio Inoki pożegnał się z organizacją Pro Wrestling Alliance i postanowił założyć własną federację, nad którą pieczę piastował aż do roku 1989. Pierwsze show zorganizowano na początku marca 1972 w Tokio, każde kolejne odbijało się szerokim echem nie tylko na kontynencie azjatyckim, ale i za oceanem, NJPW stało się bowiem poważną konkurencją dla amerykańskiej WWE.

Przez lata obie federacje z jednej strony zawzięcie ze sobą rywalizowały, z drugiej próbowały zawiązywać sojusze i wchodzić ze sobą w kooperacje, które często kończyły się sukcesami. Ostatecznie, po blisko pół wieku istnienia, New Japan Pro-Wrestling jest w USA prężnie działającą sportowo-marketingową machiną, która w ostatnich latach z powodzeniem organizowała na kontynencie północnoamerykańskim kilkanaście gal (m.in. w Toronto, Nowym Jorku i Long Beach w Kalifornii). Dziarski staruszek nie tylko odcina jednak kupony, ale i skutecznie prowadzi ekspansję na innych rynkach. W Azji pozycja NJPW jest właściwie niezagrożona, a gale zapełniają trybuny nie tylko w Japonii, ale też w Singapurze czy Tajlandii. Federacja prężnie rozwija się również na innych kontynentach, a ostatnio z powodzeniem podbija Wielką Brytanię i Nową Zelandię.

Obecnie NJPW ma mistrzów w 7. kategoriach.
Najbardziej prestiżowe z nich to: IWGP Heavyweight Championship, IWGP Intercontinental Championship oraz najmłodsza, ale mająca przed sobą wielkie perspektywy – IWGP United States Heavyweight Championship. Pasy dzierżą w nich odpowiednio Kazuchika Okada, Hiroshi Tanahashi i Kenny Omega.

Od stycznia najciekawsze pojedynki z New Japan Pro-Wrestling widzowie w Polsce będą mogli oglądać na antenie Fightklubu.
Stacja w każdy piątek o godz. 22:00 wyemituje 75-minutowy odcinek poświęcony jednemu wydarzeniu. W premierowej odsłonie, 5 stycznia, będzie nim konfrontacja Kyle O'Reilly & Bobby Fisher vs Kushida & Alex Shelly.

W kolejnych tygodniach fanów wrestlingu czeka następna porcja fantastycznych walk:

- Tomoaki Honma vs Yoshi-Hashi (12 stycznia),
- Kenny Omega vs Matt Sydal (19 stycznia),
- Kazuchika Okada vs A.J. Styles (26 stycznia),
- Ricochet/Matt Sydal vs Rocky Romero/Beretta (2 lutego),
- Shinsuke Nakamura vs Karl Anderson (9 lutego),
- Tetsuya Naito/Evil vs Karl Anderson/Doc Gallows (16 lutego).

Premiera każdego z nich w piątkowy wieczór o 22:00 w Fightklubie.

NJPW to niejedyna tegoroczna nowość na antenie Fightklubu. Od 1 stycznia stacja emituje nowy cykl Hard Knocks Fighting: Fighter Profile, w którym w każdym odcinku prezentowane są sylwetki czołowych przedstawicieli federacji HKF (premiera w poniedziałki o 21:15).

Ponadto weekendowe wieczory w Fightklubie zarezerwowane są na magazyny dedykowane MMA – w każdą sobotę o 22:00 widzowie zobaczą nowy odcinek United Fighting Alliance, a w niedzielę, również o godz. 22:00, Legend Fight Show.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...
reklama