reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Galileo” 19 od 24.02 w TV4

dodano: 2018-02-04 16:50
autor: Janusz Sulisz/Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Galileo” W sobotę, 24 lutego br. o godz. 19:00 na antenie TV4 wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek dziewiętnastego sezonu popularnonaukowego programu „Galileo”, którego gospodarzem jest Paweł Orleański, znany z nadawanego w TVP1 i TVP HD teleturnieju „The Wall. Wygraj marzenia”. Wcześniejsze serie „Galileo” emitują obecnie TV4 i TV6. A co zobaczymy w premierowym sezonie?

TV4 TV 4 Czwórka „Galileo”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prowadzący Paweł Orleański („The Wall. Wygraj marzenia” w TVP1 i TVP HD - więcej tutaj) zaprasza na kolejne odcinki programu. Wiosna z „Galileo” rozpocznie się w Czwórce 24 lutego br. Premierowe odcinki będzie można oglądać w stałym paśmie, w soboty i niedziele o godzinie 19:00 (więcej tutaj).

Żyjemy w czasach ogromnych przemian. W przyspieszonym tempie zmieniają się różne sfery życia - od podejścia do pracy czy jedzenia po sposoby podróżowania. Czy w ciągu najbliższych 20 lat nowe generacje robotów sprawią, że zniknie 700 zawodów i nawet 80 proc. zatrudnionych straci pracę? Czy z powodu braku mięsa staniemy się wegetarianami, a niedobory białka będziemy uzupełniać zajadając na obiad robaki? Czy niedostępne dotąd rejony staną przed nami otworem dzięki podwodnym skuterom, a do celu będą prowadzić nas buty z nawigacją? Świat przyszłości - bynajmniej nie odległej - przybliży nam Paweł Orleański w najnowszym sezonie „Galileo”, na który Czwórka zaprasza od 24 lutego br., w stałym paśmie: w soboty i niedziele o godzinie 19:00.

Co zobaczymy w pierwszych premierowych odcinkach nowego sezonu?

Odcinek 1. (662. całości)
emisja: w sobotę, 24 lutego 2018 roku o 19:00

„Najdłuższa nazwa”: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyllllantysiliogogogoch - tak brzmi nazwa pewnego miasta w Walii. Jest to zarazem jedno z najdłuższych słów świata. Czy wysyłając list, do któregoś z mieszkańców na kopercie należy wpisać całą nazwę? Twórcy programu zapytają o to. „Bale czystości”: Bale czystości to coraz bardziej popularne w USA ceremonie, podczas których dziewczynki ślubują swoim ojcom, że aż do ślubu będą żyć cnotliwie. Bale te wzbudzają zarówno ogromne zainteresowanie jak i duże kontrowersje. „Fabryka ciał”: Kiedyś studenci medycyny uczyli się zawodu w prosektorium. Dziś mają do dyspozycji także sztuczne ciała. Na Florydzie powstała fabryka, w której produkuje się tak wierne kopie ludzkich ciała, że żadnych anatomiczny szczegół nie umknie przyszłym lekarzom. „Bezłzowa cebula”: Japońscy naukowcy wyhodowali cebulę najnowszej generacji. Podczas jej krojenia ponoć nie uronimy ani jednej łzy. Twórcy programu sprawdzą to.

Odcinek 2. (663. całości)
emisja: w niedzielę, 25 lutego 2018 roku o 19:00

„Koszula nowej generacji”: Ciemny sos, wino, czy sok - dla białej koszuli to katastrofa. Chyba, że jest to koszula nowej generacji. Czym jest pokryta, że nie przyjmuje żadnej plamy? I czy rzeczywiście jest odporna na wszystko? „Stacja widmo”: Stoi na totalnym odludziu. Nikt z niej nie korzysta, choć jest zupełnie nowa i wykonana z materiałów najwyższej jakości. Czym jest zatem stacja metra - widmo? I dlaczego ją zbudowano? „Przezroczysta kawa”: Do tej pory możliwości były dwie: kawa mogła być czarna albo biała, czyli z mlekiem. Od niedawna na rynku dostępna jest także kawa przezroczysta, niczym woda. Czy smakuje kawą i jak kawę pozbawia się się koloru? „Serce ze szpinaku”: Szpinak na ratunek sercu. Pewien kardiochirurg wyhodował na liściu szpinaku tkankę ludzkiego serca. Ta rewolucyjna metoda może w przyszłości zastąpić operacje wszczepiania sztucznych by-passów. „Armia robotów”: Pytaniem nie jest - czy, ale, kiedy - roboty zastąpią pracę ludzkich rąk. Są wydajniejsze, nie potrzebują urlopu i nigdy nie idą na L4. Twórcy programu pojadą do miejsca, w którym pracuje ich już cała armia.
 
Paweł Orleański w programie „Galileo”, foto: Cyfrowy Polsat
Paweł Orleański w programie „Galileo”, foto: Cyfrowy Polsat
Paweł Orleański w programie „Galileo”, foto: Cyfrowy Polsat
Paweł Orleański w programie „Galileo”, foto: Cyfrowy Polsat
Paweł Orleański w programie „Galileo”, foto: Cyfrowy Polsat
Paweł Orleański w programie „Galileo”, foto: Cyfrowy Polsat


„Galileo” - sezon 19., emisja w soboty i niedziele (od 24 lutego 2018 roku) o 19:00 w TV4. Wcześniejsze sezony tego programu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów TV4 i TV6.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...
reklama