reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nagra: Biała księga nt. partnerstw w zakresie bezpieczeństwa

dodano: 2018-02-05 15:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: Nagra

Nagra Kudelski Security, dział ds. cyberbezpieczeństwa w ramach Kudelski Group, opublikował białą księgę zatytułowaną „Controlling Business Risk: A Cyber & Physical Security Partnership”, czyli „Kontrola ryzyka biznesowego: Partnerstwo w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i fizycznego”.

Nagra biała księga white paper Controlling Business Risk


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raport został opracowany wspólnie z ekspertami Swiss Securitas Group. Biała księga opisuje potrzebę przyjęcia przez organizacje podejścia opartego na redukcji ryzyka - zarówno cybernetycznego, jak i fizycznego, dostarczając przykładów i najlepszych praktyk w celu zapewnienia bezpiecznych celów biznesowych.

Metodologia zaproponowana w niniejszym dokumencie opiera się na ISO 31000 i identyfikuje połączony obieg pracy w celu ustalenia kontekstu, przeprowadzenia oceny ryzyka i wyeliminowania luk w zabezpieczeniach.

W białej księdze zbadano połączone podejście do cybernetycznego i fizycznego ograniczania ryzyka i przedstawiono przykłady w celu wykazania skuteczności działań. To kompleksowe podejście powinno być możliwie jak najszersze i zintegrować następujące elementy:
  • Procedury: związane z przywództwem, zarządzaniem, procesami i organizacją, strategią, studiami, koncepcją.
  • Architektura i projektowanie: obejmuje obszary takie jak środowisko, lokalizacja i aspekty strukturalne.
  • Bezpieczeństwo fizyczne: ze szczególnym uwzględnieniem kontroli dostępu, przydzielania ludzi i pojazdów, przepływu towarów, pracowników ochrony.
  • Bezpieczeństwo techniczne: CCTV, systemy alarmowe, radiotelefony, automatyczne rozpoznawanie numerów tablic, systemy zarządzania dostawami.
  • Ludzie: kultura i świadomość bezpieczeństwa, czujność, szkolenia, informacje.
  • Bezpieczeństwo cybernetyczne: zarządzanie zasobami, bezpieczeństwo sieci, zbieranie i analiza dzienników, reagowanie na incydenty, odzyskiwanie po awarii i inne.

Autorami raportu są: Ryan Spanier, szef działu badań w Kudelski Security, oraz Toni Gertsch, który kieruje centrum kompetencyjnym w zakresie zintegrowanego zarządzania bezpieczeństwem w Swiss Securitas Group.

Pobierz za darmo białą księgę „Controlling Business Risk: A Cyber and Physical Security Partnership”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...