reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Atlas chmur i pogody” z „Gazetą Wyborczą”

dodano: 2018-02-19 02:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z dziennikiem „Gazeta Wyborcza” (Agora) będzie można kupić dwie części książki „Atlas chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych. Autorem atlasów jest Piotr Piotrowski.

„Gazeta Wyborcza”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Atlas chmur i pogody” to źródło fascynującej i wszechstronnej wiedzy o pogodzie, w tym o chmurach - jej najistotniejszych prognostykach. Opracowanie dostarcza informacji z zakresu meteorologii oraz zjawisk optycznych i elektrycznych w atmosferze. Precyzyjna charakterystyka poszczególnych rodzajów chmur wraz ze starannie dobranymi fotografiami ułatwia ich rozpoznanie, a cenne wskazówki umożliwiają samodzielne prognozowanie pogody - czytamy w opisie wydawnictwa.

Z pierwszej części atlasu, która ukaże się we wtorek, 20 lutego br., czytelnicy dowiedzą się, z czego składa się atmosfera, jak powstają chmury, a także jakie są ich rodzaje i jak je rozpoznać. W drugiej części atlasu, która pojawi się na rynku w środę, 21 lutego br., zostaną zawarte informacje na temat elektryczności w atmosferze oraz sposobu formowania się chmur burzowych, ciekawostki na temat hydro- i litometeorów oraz zjawisk optycznych oraz wskazówki, jak samodzielnie prognozować pogodę na podstawie rozmaitych naturalnych prognostyków pogody.

Autorem atlasów jest Piotr Piotrowski - wykładowca akademicki, specjalista z zakresu klimatologii i ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Wydania „Gazety Wyborczej” z dwiema częściami „Atlasu chmur i pogody” wspiera promocja w telewizji (TVN, Polsat, stacje tematyczne) i w internecie (media społecznościowe), a także autopromocja. Kreację kampanii przygotował Dział Marketingu „Gazety Wyborczej” we współpracy z agencją Bardzo, za zakup mediów odpowiadał zespół Blue449 (więcej tutaj).
 
Okładki dwuczęściowego albumu „Atlas chmur i pogody”, foto: Agora
Okładki dwuczęściowego albumu „Atlas chmur i pogody”, foto: Agora

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

219 zł Więcej...

'SAT Kurier abonament za 2020 + maseczka ochronna'

Specjalna oferta rocznej prenumeraty magazynu SAT KURIER w 2020 r....

89 zł Więcej...
reklama