reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Atlas chmur i pogody” z „Gazetą Wyborczą”

dodano: 2018-02-19 02:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z dziennikiem „Gazeta Wyborcza” (Agora) będzie można kupić dwie części książki „Atlas chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych. Autorem atlasów jest Piotr Piotrowski.

„Gazeta Wyborcza”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Atlas chmur i pogody” to źródło fascynującej i wszechstronnej wiedzy o pogodzie, w tym o chmurach - jej najistotniejszych prognostykach. Opracowanie dostarcza informacji z zakresu meteorologii oraz zjawisk optycznych i elektrycznych w atmosferze. Precyzyjna charakterystyka poszczególnych rodzajów chmur wraz ze starannie dobranymi fotografiami ułatwia ich rozpoznanie, a cenne wskazówki umożliwiają samodzielne prognozowanie pogody - czytamy w opisie wydawnictwa.

Z pierwszej części atlasu, która ukaże się we wtorek, 20 lutego br., czytelnicy dowiedzą się, z czego składa się atmosfera, jak powstają chmury, a także jakie są ich rodzaje i jak je rozpoznać. W drugiej części atlasu, która pojawi się na rynku w środę, 21 lutego br., zostaną zawarte informacje na temat elektryczności w atmosferze oraz sposobu formowania się chmur burzowych, ciekawostki na temat hydro- i litometeorów oraz zjawisk optycznych oraz wskazówki, jak samodzielnie prognozować pogodę na podstawie rozmaitych naturalnych prognostyków pogody.

Autorem atlasów jest Piotr Piotrowski - wykładowca akademicki, specjalista z zakresu klimatologii i ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Wydania „Gazety Wyborczej” z dwiema częściami „Atlasu chmur i pogody” wspiera promocja w telewizji (TVN, Polsat, stacje tematyczne) i w internecie (media społecznościowe), a także autopromocja. Kreację kampanii przygotował Dział Marketingu „Gazety Wyborczej” we współpracy z agencją Bardzo, za zakup mediów odpowiadał zespół Blue449 (więcej tutaj).
 
Okładki dwuczęściowego albumu „Atlas chmur i pogody”, foto: Agora
Okładki dwuczęściowego albumu „Atlas chmur i pogody”, foto: Agora

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Konwerter Quad Triax TQD 007

Najnowszy konwerter Triax TQD 007 Low Noise 0,3dB - kompatybilny...

99 zł Więcej...
reklama