reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wiadomości” po angielsku w TVP Polonia

dodano: 2018-02-23 13:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP Info „Wiadomości” Od poniedziałku, 26 lutego br. znany z anten TVP1 i TVP Info program informacyjny „Wiadomości” będzie tłumaczony z języka polskiego i nadawany w języku angielskim codziennie o godz. 2:00 w nocy w TVP Polonia. Dodajmy, iż według wcześniejszych doniesień TVP planuje uruchomić pełnowymiarowy kanał informacyjny w języku angielskim - V4 TV lub Poland 24.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP Info „Wiadomości”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Wiadomości” to najważniejsze informacje, rzetelny przekaz, doświadczeni dziennikarze i reporterzy - wizytówka telewizji publicznej. TVP Polonia kierując się dewizą - „zawsze blisko widza”, pragnie dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców - zarówno obcokrajowców zamieszkałych w Polsce i na świecie, jak też do polskich rodzin mieszanych na emigracji - poinformował nadawca w wydanym komunikacie. 

- „Wiadomości” TVP nadawane w języku angielskim są pierwszym krokiem w projekcie komunikowania najważniejszych treści państwowych w świecie. Wierzę, że pozwoli to instytucjom polskim poza granicami kraju skutecznie prezentować stanowisko polskie w debacie międzynarodowej. Grupą docelowych odbiorców programu są te osoby, które na co dzień nie posługują się językiem polskim. Będą oni mieli teraz ułatwiony dostęp do informacji z kraju

- podkreśla Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.


Po włączeniu do ramówki TVP Polonia pasma dla widzów obcojęzycznych o godzinie 2:00, zachowane zostaną godziny nadawania głównego wydania „Wiadomości” w TVP Polonia - codziennie o godzinach 20:00 i 0:15. „Wiadomości” w TVP Polonia można także obejrzeć w streamingu na stronie internetowej nadawcy (przejdź na stronę). „Wiadomości” (po polsku) emitują także TVP1 i TVP Info (więcej tutaj).

Dodajmy, iż według wcześniejszych doniesień TVP planuje uruchomić pełnowymiarowy kanał informacyjny w języku angielskim - V4 TV lub Poland 24. Na razie nie wiadomo, czy plany te są wciąż aktualne (więcej tutaj).
 
Wśród prowadzących „Wiadomości” jest Danuta Holecka, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP
Wśród prowadzących „Wiadomości” jest Danuta Holecka, foto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP


„Wiadomości” (w języku angielskim) - emisja codziennie (od 26 lutego 2018 roku) o 2:00 w TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...
reklama