reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały TF1 wróciły do Canal i TNT SAT

dodano: 2018-03-07 20:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Grupa Canal+/satkurier.pl

TF1 7 marca br. o godz. 23:00 Grupa Canal+ wznowiła nadawanie sygnału kanałów Grupy TF1. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej operator wyłączył TF1, TFX, TF1 Séries Films, TMC i LCI ze swojej oferty w wyniku konfliktu z ich nadawcą. Tłem tego sporu był brak porozumienia w sprawie finansowych warunków dystrybucji pięciu kanałów TF1 w platformach Canal i TNT SAT na pozycji orbitalnej 19,2°E.

TNT SAT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W komunikacie Grupy Canal+ opublikowanym 7 marca br. czytamy:
 

W następstwie żądania CSA i komunikatu ministerstwa kultury, w którym określono, że programy bezpłatnych kanałów powinny być bezpłatne dla klientów platform satelitarnych, Grupa Canal+ przywróci sygnał tego wieczora.

Tym samym Grupa Canal+ i Grupa TF1 doszły do porozumienia w sprawie dalszej dystrybucji TF1, TFX, TF1 Séries Films, TMC i LCI. Jak podawały francuskie media, od czasu wyłączenia stacji z ofert Canal i TNT SAT, które łącznie mają około 5,5 mln klientów, oglądalność większości programów TF1 spadła o 5-20 proc. Presja, by obie strony jak najszybciej doszły do porozumienia, była zatem ogromna, nie tylko ze strony regulatora medialnego CSA, resortu kultury i widzów, ale także wynikająca ze strat finansowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...
reklama