reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe zamówienia na rakietę Proton Medium

dodano: 2018-03-15 16:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ILS

Proton Medium Rosyjska firma ILS z siedzibą w Stanach Zjednoczonych poinformowała, że podpisała kilka umów na loty rakiety Proton Medium. Obejmują one użycie zarówno wersji z owiewką 4,35 metra, jak i z nową owiewką 5,2-metrową. Misje rozpoczną się pod koniec 2019 roku z pola startowego 24 kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.

Proton Medium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakieta nośna Proton Medium to zoptymalizowana, 2-stopniowa wersja rakiety Proton Breeze M. Obsługuje lżejsze ładunki - od 3500 do 6000 kg, z możliwością wyniesienia jednego, dwóch lub wielu satelitów na różne orbity. Rakieta Proton Medium wykorzystuje owiewki 5,2 lub 4,35 metra o cechach znanych ze standardowej rakiety Proton Breeze M.
 

- Proton Medium, od czasu wprowadzenia na rynek jesienią 2016 roku i pierwszego zamówienia na tę rakietę, nadal zdobywa popularność i zainteresowanie rynku - powiedział Kirk Pysher, prezes ILS. - Klienci wciąż szukają rakiet odpowiednich do misji nowej generacji, ale oferujących także imponującą wartość i różnorodność wersji. Cieszymy się na nadchodzące w przyszłym roku starty - dodał.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...
reklama