reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Australia rozpoczyna testy emisji DVB-T2

dodano: 2018-03-26 16:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Broadcast Australia

Broadcast Australia Free TV Australia i Broadcast Australia uzgodniły, że przeprowadzą w Sydney testy nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2. W testach uczestniczyć będą również sieci telewizyjne SBS i ABC.

Broadcast Australia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy pozwolą na sprawdzenie efektywności DVB-T2 w australijskich warunkach. Jest to standard będący następcą DVB-T. W połączeniu z innymi nowymi technologiami kompresji, DVB-T2 umożliwia nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej nawet sygnałów 4K.
 

Bezpłatna naziemna telewizja jest dostępna dla 99 proc. populacji, a każdego tygodnia korzysta z niej ponad 20 mln Australijczyków. Te testy są ważną częścią zapewnienia, że ​​kiedy nadejdzie odpowiedni czas, platforma naziemnej telewizji będzie gotowa na następny etap ewolucji i będzie mogła zapewnić najlepszą możliwą jakość obrazu.

- powiedział Peter Lambourne, dyrektor generalny Broadcast Australia.

Podczas gdy nasza obecna platforma ma jeszcze wiele lat przed sobą, te testy umożliwią planowanie naszej długoterminowej przyszłości. W ciągu ostatnich 62 lat nadawcy telewizyjni wykazali się zdolnością do ewolucji w czasie, od czerni i bieli do koloru, od analogu do cyfry, od SD do HD. Cieszę się, że mogę pracować z Broadcast Australia, aby zapewnić wszystkim Australijczykom dostęp do bezpłatnych programów informacyjnych, sportowych i rozrywkowych, na których polegają i które kochają

- powiedziała Bridget Fair, dyrektor generalna Free TV Australia.

Obecnie w siedzibie Broadcast Australia w Chatswood trwają testy laboratoryjne. Szersze testy rozpoczną się w kwietniu i potrwają do czerwca br. Będą obejmowały trzy nadajniki w Sydney.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama