reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dorota Gawryluk dyrektorem informacji i publicystki Polsatu

dodano: 2018-04-05 16:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polsat

Dorota Gawryluk Dorota Gawryluk została dyrektorem pionu informacji i publicystki w Telewizji Polsat, a dotychczasowy szef Henryk Sobierajski objął nowe stanowisko - będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat.

Dorota Gawryluk


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dorota Gawryluk w ramach pełnienia nowych obowiązków będzie odpowiedzialna za obszar informacji i publicystyki Telewizji Polsat, w tym kanały informacyjne, „Wydarzenia” oraz publicystykę.
 

Kierowanie obszarem informacji i publicystyki Telewizji Polsat to dla mnie zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność. Codziennie przekazujemy Polakom wydarzenia z kraju i ze świata i mogę obiecać, że nasze programy będą najbardziej wiarygodne, rzetelne i obiektywne w Polsce

- powiedziała Dorota Gawryluk.

Henryk Sobierajski będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat. Agencja zajmie się przygotowaniem treści wideo, audio, tekstowych, graficznych, jak i fotograficznych zarówno dla Grupy Polsat, jak i do szerszej dystrybucji na rynku mediów. Będzie korzystała z szerokich i wszechstronnych zasobów Grupy Polsat i skupi się przede wszystkim na dostarczaniu kontentu do dynamicznie rozwijających się mediów internetowych.

Dorota Gawryluk - od wielu lat związana z Telewizją Polsat, w której pełniła funkcje zarówno dziennikarskie, jak i kierownicze. Początkowo jako reporterka, później prowadząca, a od roku 2001 - zastępca szefa programu „Informacje” oraz „Polityczne Graffiti”. Pełniła również funkcję szefa publicystyki i opiekuna merytorycznego czołowego programu publicystycznego Polsatu - „Interwencja”. W latach 2004-2007 pracowała w Telewizji Polskiej, od 2007 ponownie w Telewizji Polsat. Prowadziła m.in. swoje autorskie programy publicystyczne „Dorota Gawryluk – Konfrontacje” oraz „Dorota Gawryluk zaprasza”. W Polsat News prowadząca programy „Gość Wydarzeń” oraz „Prezydenci i premierzy”, od 2009 roku prowadzi główne wydanie „Wydarzeń”. Od marca do grudnia 2016 pełniła funkcję szefa tego programu. Dorota Gawryluk należy do grona najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy informacyjnych w Polsce, przeprowadzała szereg wywiadów z najważniejszymi osobami w państwie, współprowadziła debaty prezydenckie oraz przed wyborami parlamentarnymi w Polsce. Pracowała również w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, radiem Tok FM, tygodnikami „Uważam Rze” i „Idziemy”, a także „Dziennikiem”, „Faktem” i „Rzeczpospolitą”.

Henryk Sobierajski - podczas swojej wcześniejszej kariery zawodowej współpracował z ponad 20 tytułami gazet krajowych i emigracyjnych, a następnie był dyrektorem jednego z wydawnictw prasowych działających na polskim rynku. W latach 1993-1996 był doradcą kolejnych rządów Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1997 doradca prezesa Telewizji Polsat, sekretarz i szef Informacji Telewizji Polsat. W latach 1999-2003 członek rady nadzorczej „Kuriera Polskiego”, a w latach 2005-2006 zasiadał w radzie nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o., operatorze ówczesnej sieci Era. W latach 2007-2009 prezes zarządu spółki Multimedia (TV Biznes). Od czerwca 2010 Henryk Sobierajski jest członkiem rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA, w której od września 2010 r. do czerwca 2017 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. Od 2008 roku Henryk Sobierajski był dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat, w tym zakładał i kierował również istniejącym od 10 lat kanałem informacyjnym Polsat News. Autor książek: „Niespokojna dusza” (Łódź 1990), „Szlakiem mjr. Henryka Dobrzańskiego” (Warszawa 1990), „Hubal” (Warszawa 1997, 2005), „Chwalcie Boga w Waszym ciele. Jan Paweł II o sporcie” (Warszawa 2001), „Hubal" major Henryk Dobrzański 1897-1940” (Warszawa 2012).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...
reklama