reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat przedłuża zapisy w wezwaniu na akcje Netii

dodano: 2018-04-09 13:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat /satkurier.pl

Cyfrowy Polsat Zarząd spółki Cyfrowy Polsat poinformował, że podjął decyzję o przedłużeniu okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji spółki Netii do 14 maja br. włącznie. Przypomnijmy, że wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Netii zostało ogłoszone 5 grudnia ub.r. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 5 marca, potem zostały przedłużone do 9 kwietnia.

Netia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie, przedłużenie okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Netii wynika z faktu, iż do 9 kwietnia br. nie ziścił się warunek zastrzeżony w punkcie 29 treści wezwania, tj. Cyfrowy Polsat nie uzyskał bezwarunkowej decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad spółką, ani nie upłynął termin, w jakim decyzja ta powinna zostać wydana.

Przypomnijmy, że 5 grudnia ub.r. Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 119.349.971 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 1 zł każda, wyemitowanych przez Netię, uprawniających do wykonywania 119.349.971 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowi 34,24 proc. kapitału zakładowego oraz 34,24 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii. Cena akcji w wezwaniu została określona na 5,77 zł za jedną akcję.

Nabywającymi akcje Netii w ramach wezwania są Cyfrowy Polsat oraz podmiot powiązany Karswell Limited. Karswell zamierza nabyć nie więcej niż 84.687.926 akcji Netii uprawniających do wykonywania 84.687.926 głosów na walnym zgromadzeniu, co odpowiada 24,3 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu oraz 24,3 proc.kapitału zakładowego Netii. Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec Karswell jest Zygmunt Solorz.

Celem Cyfrowego Polsatu jest przekroczenie progu 33 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii i osiągnięcie, łącznie z Karswell, progu 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Cyfrowy Polsat kupił w grudniu ub.r. około 32 proc. akcji spółki Netia od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN za łącznie 638,8 mln zł, czyli 5,77 zł za akcję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...
reklama