reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gwiazdy Hollywood w miniserialu BBC „Zabójca z Rillington Palace”

dodano: 2018-04-16 15:02
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

BBC „Zabójca z Rillington Palace” Przed Wami Notting Hill, jakiego nie znacie, i historia, która na długo zapadnie Wam w pamięć. Seryjny morderca, dziurawy system sprawiedliwości, złamane życia, ślepe oddanie oprawcy. „Zabójca z Rillington Place” po mistrzowsku oddaje dramaturgię wydarzeń, które doprowadziły do tragicznej pomyłki sądowej oraz przyczyniły się do zniesienia kary śmierci w Wielkiej Brytanii.

BBC „Zabójca z Rillington Palace”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzyodcinkowa seria opowiada prawdziwą historię seryjnego mordercy Johna Reginalda Christie, który w połowie XX wieku działał na terenie dzielnicy Notting Hill w Londynie. Christie zamordował osiem kobiet, w tym swoją żonę Ethel, małżonkę oraz córkę swojego sąsiada Timothy’ego Evansa, który niesłusznie został o to oskarżony i na którym w 1950 roku wykonano karę śmierci przez powieszenie.

Kilka lat później w wyniku makabrycznego odkrycia okazało się, kto był prawdziwym zabójcą. W opuszczonym już w tym czasie mieszkaniu Regiego przy 10 Rillington Place znaleziono trzy ciała w otapetowanej kuchennej wnęce, zwłoki żony ukryte pod podłogą przedpokoju oraz szczątki dwóch kolejnych ofiar zakopane w ogrodzie. Christie został aresztowany oraz skazany na karę śmierci.
 

W 1966 r. Timothy Evans został pośmiertnie oczyszczony z zarzutów. Sprawa jego egzekucji zbulwersowała brytyjską opinię publiczną i przyczyniła się do dyskusji na temat sensowności istnienia kary śmierci.

Nigdy wcześniej nie grałem nikogo takiego – mówi odgrywający główną rolę Tim Roth. Wcielenie się w tak przewrotnego psychopatę to szczególne wyzwanie. Christie oszukał wszystkich, nawet swoich najbliższych. Mordował bezwzględnie. Wykorzystywał swoją władzę i chełpił się swoim sprytem. Działał w niewielkim kręgu, ale znakomicie się w nim poruszał. Nie mogę uwierzyć, że udało mu się ukryć prawdę przed sądem.
 

Fabuła serialu sięga roku 1938, kiedy Christie i jego żona przeprowadzili się do Rillington Place w Londynie. Trzymająca w napięciu opowieść skupia się na wydarzeniach, które doprowadziły do morderstw Beryl i Geraldine Evans, oraz konsekwencjach niesprawiedliwego oskarżenia Timothy’ego. Historia opowiedziana z punktu widzenia Ethel, Evansa, a wreszcie samego Christie, odkrywa mroczne sekrety człowieka, który okazał się bezwzględnym i okrutnym mordercą,z zimną krwią zdradził i zmanipulował swoje otoczenie – żonę, sąsiadów oraz ostatecznie brytyjski system sprawiedliwości. Z tragicznymi skutkami.

„Zabójca z Rillington Place” już 2 maja o godz. 22:00 w BBC HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...