reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kalifornia chce PV we wszystkich nowych domach

dodano: 2018-05-07 18:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: pv-magazine.com

Energy_commision_california_360px.jpg Oczekuje się, że Komisja Energii Kalifornii (CEC - California Energy Commission) zatwierdzi kodeks budowlany na rok 2019, który będzie wymagał instalacji paneli fotowoltaicznych we wszystkich nowych domach w tym stanie USA. Celem jest maksymalne wykorzystanie energii wytworzonej już na poziomie gospodarstwa domowego w Kalifornii.

commission_inside_kalifornia_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Budynki w Stanach Zjednoczonych stanowią nieco ponad 1/3 całej produkcji CO2, a budynki mieszkalne stanowią zaledwie mniej niż 1/3 tej sumy cząstkowej, co stanowi około 1/9 całkowitej emisji CO2 w USA.

Kalifornia, poprzez swój kodeks energetyczny z 2019 roku, stara się, aby 1/9 amerykańskich emisji zniknęła dzięki inteligentnej implementacji obecnie dostępnych technologii - folie solarne na szkle, eleganckie i wydajnie zaprojektowane zbiorniki ciepłej wody, klimatyzatory, oświetlenie, energia słoneczna i magazynowanie energii. Oczekuje się, że Komisja Energii w Kalifornii (CEC) zatwierdzi ten Kodeks w głosowaniu nad tym dokumentem.

Wymagania techniczne dla systemu fotowoltaicznego są określone w najnowszej edycji wymagań kwalifikacyjnych dla systemów fotowoltaicznych.

Wszystkie budynki mieszkalne o niskiej zabudowie muszą mieć system fotowoltaiczny spełniający minimalne wymagania kwalifikacyjne określone we wspólnym dodatku JA11, z roczną mocą elektryczną równą lub wyższą niż roczne zużycie energii w mieszkaniu. Do tego celu jest nawet specjalne równanie: kWPV = (CFA x A) / 1000 + (NDwell x B) 

Zmienne to:

kWPV = wielkość kWdc systemu PV
CFA = pow. podłogi
NDwell = Liczba jednostek mieszkalnych
A = Współczynnik dopasowania z tabeli 150.1-C
B = Współczynnik dostosowania mieszkania z Tabeli 150.1-C

Można liczyć, że ​​jedna kwadratowa stopa klimatyzowanej powierzchni domu wymaga mniej więcej 1 W energii słonecznej.

Wymagania dotyczące wydajności w 2019 r. obejmują również wymagania dotyczące akumulatorów, przechowujących energię ze słońca. Zasadą jest, że system baterii przy instalacji PV musi mieć co najmniej 5 kWh. Istnieje wymóg, aby system akumulatorów był wystarczający na bieżące potrzeby energetyczne prywatnego domu. Wynika z tego, że stan Kalifornia zamierza zbudować sieć energetyczną, w której każdy dom stanie się generującą, równoważącą obciążenia małą elektrownią PV.

W przypadku domów, w których wykorzystanie energii słonecznej na dachu jest niepraktyczne, spodziewany jest współudział w sąsiedzkich projektach związanych z energią słoneczną i przechowywaniem energii - zaprojektowanych i wykonanych w tym samym czasie co budowa domu - wtedy spełniałby wymagania kodeksu.

W ramach samego nałożonego przez Kalifornię wymogu prawnego ograniczenia emisji CO2 o 80% do 2050 r., ogłoszono, że do roku 2020 wszystkie nowe budowle mieszkalne powinny spełniać opcję "Zero Net Zero". Wymóg ten został rozszerzony na budynki rządowe do 2025 r. i obiekty handlowe do 2030 r.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...