reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polkomtel: Osiągamy zyski i płacimy podatki

dodano: 2018-05-09 16:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/MF/satkurier.pl

Polkomtel Plus 30 kwietnia br. Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatników CIT, u których wartość przychodu uzyskanego w roku podatkowym przekroczyła równowartość 50 mln euro oraz dane podatkowych grup kapitałowych. Jednym w podatników uwzględnionych w wykazie jest Polkomtel. Dane zawarte w publikacji MF mogą wskazywać, że spółka odnotowała w 2016 roku stratę, w związku z czym nie musiała płacić podatku. Jak podkreśla w wydanym komunikacie Cyfrowy Polsat, którego częścią jest Polkomtel, spółka osiągnęła w 2016 roku nie stratę a zysk finansowy wynoszący ponad 380 mln zł, w wyniku czego zapłaciła podatek dochodowy w wysokości ponad 80 mln zł.

Plus Polkomtel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ministerstwo Finansów podkreśla, że w zestawieniu prezentowane są dane podatkowe wynikające ze złożonych przez podatników zeznań, a w gestii podatników pozostaje możliwość i sposób ewentualnego odniesienia się do przedstawionych informacji. Z tej możliwości skorzystał Cyfrowy Polsat. Poniżej publikujemy komentarz tej grupy kapitałowej do wyników spółki Polkomtel.
 

Grupa Cyfrowy Polsat, której częścią jest Polkomtel, operator sieci Plus, zgodnie z publikowanymi cyklicznie sprawozdaniami, zapłaciła w 2016 roku podatek dochodowy w wysokości niemal 300 milionów złotych, z czego wysokość podatku Polkomtelu wpłacona do budżetu państwa wyniosła ponad 80 milionów złotych. Wspomniane niemal 300 milionów złotych zapłacone przez naszą Grupę czyni z nas jednego z największych płatników podatków wśród polskich firm. Dodatkowo informujemy, że zgodnie ze Sprawozdaniem Finansowym za rok 2016 (zbadanym przez niezależnego biegłego rewidenta), Polkomtel nie miał 807 milionów złotych straty finansowej, ale zysk finansowy wynoszący ponad 380 milionów złotych.

To, co chcielibyśmy podkreślić to fakt, że prawie 300 mln złotych to suma, jaka została realnie zapłacona przez Grupę Cyfrowy Polsat i można ją znaleźć w naszym sprawozdaniu finansowym w Skonsolidowanym Rachunku Przepływów Pieniężnych w rubryce "Podatek dochodowy zapłacony". Nie chcemy komentować danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów ani wchodzić w szczegóły składanych deklaracji podatkowych i wykazywanych w nich pozycji oraz skomplikowanych przepisów księgowo-finansowych. Najistotniejsza jest bowiem realna kwota kilkuset milionów złotych zapłaconych w roku 2016 przez naszą Grupę z tytułu podatku dochodowego.

Wszystkie dane dotyczące naszych finansów znajdują się w publikowanych cyklicznie sprawozdaniach finansowych, gdzie można bez problemu znaleźć dane, które podaliśmy powyżej.

Chcielibyśmy również dodać, że w 2017 roku suma wpłaconych przez Grupę Cyfrowy Polsat danin publicznych na rzecz państwa wyniosła ponad 700 milionów złotych.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...