reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rumunia przymierza się do konkursu na DVB-T2 i DAB+

dodano: 2018-05-10 11:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Ancom/satkurier.pl

Ancom fale Po konsultacjach w sprawie alokacji częstotliwości VHF i UHF na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej w Rumunii, regulator medialny Ancom zapowiada zmiany legislacyjne, które umożliwią mu ogłoszenie konkursu na DVB-T2 i DAB+ jeszcze w tym roku. Aktualnie prowadzone są emisje testowe w DVB-T2 - dostępny jest jeden multipleks.

Rumunia telewizja naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyniki konsultacji pokazują, że zasoby w paśmie VHF (174-230 MHz) powinny zostać przeznaczone na multipleksy DAB+. Pierwsza propozycja dotyczy utworzenia czterech krajowych sieci na całej szerokości pasma, a druga przewiduje cztery krajowe multipleksy w 174-216 MHz oraz 47 multipleksów lokalnych w paśmie 216-230 MHz.

Jeśli chodzi o pasmo UHF (470-694 MHz), zainteresowane strony uznały współdzielenie zasobów przez krajowy multipleks DVB-T2 i 36 regionalnych multipleksów (MUX 3) za najbardziej zrównoważone rozwiązanie. Alternatywą jest utworzenie dwóch multipleksów krajowych (MUX 3 i MUX 6).

Rumunia zakończyła nadawanie naziemnej telewizji analogowej w 2015 roku. Przez kilka lat prowadziła testową emisję DVB-T i DVB-T2, jednak ostatecznie zrezygnowała z nadawania w starszym standardzie. Teraz emisje testowe są prowadzone wyłącznie w DVB-T2 MPEG-4. MUX 1 zawiera niekodowane kanały nadawcy publicznego: TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR Cluj, TVR Iași, TVR Craiova, TVR Timișoara, TVR Tîrgu Mureș, TVR HD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...
reklama