reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy gracz zmieni białoruski rynek medialny

dodano: 2018-05-12 11:20
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/kv.by

Velcom Na białoruskim rynku medialnym pojawi się silny gracz, który zamierza rozwinąć tamtejszy segment telewizyjny, wideo i treści rozrywkowych. Operator Velcom planuje komercyjny kanał z transmisjami meczów piłki nożnej na żywo, wideo na żądanie i telewizję w ultrawysokiej rozdzielczości (4K). Velcom mówił o swoich zamiarach podczas konferencji prasowej w Mińsku.

velcom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównym celem nowego gracza jest wprowadzenie treści na Białorusi na poziomie europejskim.

W pierwszej kolejności to będzie rozwój konkurencji, z której, w ostatecznym rozrachunku, skorzystają białoruscy użytkownicy. Plany są na dużą skalę i obejmują wiele obszarów, które nie ograniczają się tylko do telewizji cyfrowej. Docelowo chcielibyśmy stać się za kilka lat liderem na rynku treści multimedialnych

- powiedział zastępca dyrektora Velcom ds. telefonii stacjonarnej i integracji, Anton Bładik.


Nowa struktura ma zajmować się zarówno produkcją własnej zawartości, jak i adaptacją dla białoruskiego rynku światowych programów rozrywkowych i seriali. Większość z nich będzie rozwijana pod marką VOKA, a niektóre projekty będą udostępniane dla obecnych operatorów na Białorusi.

W najbliższych planach jest transmitowanie krajowych rozgrywek piłkarskich. Pomyślne negocjacje w tym kierunku już się odbyły z Białoruskim Związkiem Piłki Nożnej.  

Na Białoruś wchodzi epoka inteligentnej TV, która zaczyna naciskać na tradycyjną telewizję. Wysoki poziom penetracji Internetu szerokopasmowego stworzył korzystne uwarunkowania na rzecz rozwoju usług OTT, gdyż dla transmisji telewizji cyfrowej może być użyta sieć każdego operatora telekomunikacyjnego.

Źródło: tele-satinfo.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...
reklama