reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak przeżyć na Alasce” w maju na Nat Geo Wild

dodano: 2018-05-14 11:17
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Jak przeżyć na Alasce Nat Geo Wild Alaska nie kojarzy się z przyjaznym klimatem. Teren jest górzysty, temperatury niskie, wieje silny wiatr, a zima opuszcza mieszkańców tylko na kilka krótkich miesięcy. Wybierzcie się w niesamowitą podróż po Alasce z niezwykłym przewodnikiem – kanadyjskim surwiwalowcem Lesem Stroudem.

Jak przeżyć na Alasce Nat Geo Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zatoka Księcia Williama to dom czarnych niedźwiedzi. Są ich tu 3 tysiące, ale na terytorium całej Alaski mieszka ponad 100 tysięcy tych zwierząt. Surwiwalowiec Les Stroud pozna je z bliska  i stanie z nimi oko w oko. Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, będzie musiał dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach. Dlatego spotka się z kimś, kto o tutejszej faunie i florze wie wszystko i spędził dekady, przyglądając się życiu niedźwiedzi czarnych. Les Stroud dowie się z pierwszej ręki, jakie mogą na niego czyhać niebezpieczeństwa i co mu grozi, gdy wkroczy do niedźwiedziego królestwa.
 

Swoją wyprawę rozpoczyna, gdy czarne niedźwiedzie przygotowują się na nadejście zimy i muszą przybrać na wadze. Dodatkowa warstwa ochronna będzie przydatna w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zwierzęta szukają więc pożywienia. Znalezienie się w takich okolicznościach w nieodpowiednim miejscu grozi prawdziwym niebezpieczeństwem. Czujność jest więc pierwszą zasadą, której trzeba bezwzględnie przestrzegać, bo każdy szelest i szmer może zwiastować nieoczekiwane towarzystwo. A co zrobić, kiedy już ogromny niedźwiedź pojawi się w pobliżu? Na pewno nie warto nieruchomieć i pokazywać swojej słabości. Wręcz przeciwnie – trzeba się wyprostować i manifestacyjnie zaznaczyć swoją obecność, nawet jeśli miałoby to oznaczać donośny i pełen złości krzyk.

Czarne niedźwiedzie cenią sobie spokój w miejscu, gdzie przebywają, dlatego najlepiej nie wchodzić tam, gdzie umościły sobie posłanie, bo konfrontacja może okazać się naprawdę bolesna. Czy tę przygodę Les Stroud przeżyje bez szwanku?
 

„Jak przeżyć na Alasce” – premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...
reklama