reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wampiry z Meksyku” w czerwcu na Nat Geo Wild

dodano: 2018-05-17 12:34 | aktualizacja: 2018-05-17 12:47
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Wampiry z Meksyku Nat Geo Wild Kiedy nad meksykańską dżunglą zapada zmrok, miliony nietoperzy wzbijają się w niebo. Wśród nich dwa niezwykłe gatunki - Vampyrum Spectrum i Chrotopterus Auritus. Nie zadowoli ich polowanie na robaki czy ćmy. To mięsożercy, dlatego będą czyhać na znacznie większe okazy. Nikt dotąd nie widział ich w akcji, więc przed twórcami dokumentu naprawdę niełatwe zadanie. Podczas niezwykłej podróży do Meksyku, kanał Nat Geo Wild odkryje nieznane fakty o tych ssakach i pokaże je w wielu niezwykłych sytuacjach.

Wampiry z Meksyku Nat Geo Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na świecie jest 13 tysięcy różnych gatunków nietoperzy, ale dwa z nich w szczególności interesują badaczy tych ssaków. To widmowiec wielki i wełnianek uszaty, mieszkające w Ameryce Południowej.

W podróż po nocnym życiu meksykańskiej dżungli zabierze nas fotograf magazynu National Geographic Anand Varma i badacz nietoperzy - doktor Rodrigo Medellina. Za ich sprawą poznamy łowców, którzy w dzień zamieszkują ruiny starożytnego miasta Majów, a w nocy porzucają je, by rozpocząć polowania na swoje ofiary – ptaki, myszy, szczury, a nawet inne nietoperze.
 

By móc odkryć tajemnice życia tych niezwykłych osobników, trzeba długich godzin i ogromnej cierpliwości. Przydatne będą również najnowocześniejsze technologie, pozwalające na śledzenie nietoperzy i filmowanie ich w nocy. Twórcy filmu w spowitych ciemnością, gęstych lasach i ruinach starożytnego miasta Majów poszukują śladów codziennego życia tych ssaków. Gdzie mieszkają za dnia? Co jedzą? Jak i gdzie polują? 

Autorzy filmu „Wampiry z Meksyku” postarają się odpowiedzieć na nurtujące pytania o życie tych gatunków. Spróbują - za pomocą aparatów fotograficznych i kamer - dostrzec to, czego człowiek nie jest w stanie wychwycić gołym okiem, a ich odkrycia przyprawią o dreszcze…
 

„Wampiry z Meksyku” – premiera w sobotę 2 czerwca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...
reklama