reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

WP Pilot bez kanałów TVP na czas mundialu

dodano: 2018-05-18 10:30 | aktualizacja: 2018-05-18 10:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/WP/satkurier.pl

WP Pilot Prezes TVP Jacek Kurski i prezes WP Holding Jacek Świderski zadeklarowali chęć porozumienia w sprawie emisji sygnału TVP w usłudze WP Pilot. Do 16 lipca br. obie strony chcą wypracować, jak to określiły, zadowalające rozwiązanie. Tymczasowo, na czas negocjacji, stacje TVP nie będą dostępne w usłudze WP Pilot.

WP Pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej stały się okazją do nawiązania rozmów pomiędzy nadawcami. Dla Telewizji Polskiej kluczowe jest poprawne wykonanie umowy licencyjnej. Strony zgadzają się, że obecne regulacje prawne w zakresie „must carry” i „must offer” są niedoskonałe. Wirtualnej Polsce zależy na porozumieniu z jej wszystkimi partnerami. Z tego powodu WP w geście dobrej woli zdecydowała się wyłączyć stacje TVP ze swojej usługi do 16 lipca, na czas planowanych negocjacji, w wyniku których strony będą poszukiwały nowej formuły porozumienia na warunkach komercyjnych.
 

Cieszę się, że rozpoczęte negocjacje mogą zaprocentować nie tylko dostępem do trzech kanałów, ale do całej bogatej oferty telewizji publicznej. Wierzę, że na porozumieniu dwóch polskich mediowych spółek skorzystają przede wszystkim widzowie

– mówi Jacek Świderski, prezes WP Holding.

Zależy mi na wypracowaniu nowego modelu biznesowego, który będzie dostosowany do współczesnego rynku medialnego i będzie brał pod uwagę jego wszystkie niuanse - temu będą służyły zbliżające się negocjacje. Naturalna wydaje się sytuacja, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej i w na vod.tvp.pl. czyli u nadawcy, który poniósł koszty pozyskania praw do tego wydarzenia

– powiedział Jacek Kurski, prezes TVP.

Stacje TVP1, TVP2 oraz TVP3 Warszawa były dostępne w usłudze WP Pilot na podstawie obowiązku must carry – must offer zawartego w ustawie o radiofonii i telewizji. Takie stanowisko przedstawiła KRRiT we wrześniu 2015 roku, kiedy to nakazała TVP udostępnić Netwizor sp. z o.o. program TVP1, TVP2, TVP Regionalna.

Dodajmy, że WP Pilot pozwala na oglądanie całkiem za darmo 23 kanałów telewizyjnych - zarówno w Polsce, jak i za granicą, ale z reklamami. Przed wyłączeniem trzech kanałów TVP było to 26 kanałów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...