reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina bez naziemnego analogu już 1 lipca?

dodano: 2018-05-31 09:54 | aktualizacja: 2018-06-01 21:02
autor: RO | źródło: mediananny.com

Ukraina Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony informacji Ukrainy (Gosspecswiazi) odrzuciła pomysł stopniowego wyłączania naziemnej telewizji analogowej i ogłosiła, że przejście na nadawanie cyfrowe powinno nastąpić w całym kraju 1 lipca tego roku. Temat ma jeszcze omawiać pełniąca funkcję regulatora mediów Narodowa Rada ds. telewizji i radia.

Analogowa TV Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W projekcie Gosspecswiazi mówi się też o wydzieleniu 260 mln hrywien Koncernowi RRT na budowę nowego multipleksu. Tu brane jest pod uwagę nadchodzące bankructwo RRT z powodu wyłączenia analogu.

Sama Narodowa Rada ds.  telewizji i radia nie ma krytycznych uwag do nowego rozporządzenia Gosspecswiazi, ale zauważa potrzebę dodania dwóch punktów. Jeden z nich ma mówić o zaopatrzeniu w odbiorniki telewizyjne najuboższych mieszkańców. Najbliższe posiedzenie regulatora zaplanowane jest na 31 maja.

Wcześniej narodowy regulator podał, że Gabinet Ministrów Ukrainy może przyjąć decyzję o przejściu na nadawanie cyfrowe bez jego zgody. Naziemna telewizja analogowa pozostałaby tylko w obwodach donieckim i ługańskim, a także na obszarach przygranicznych trzech obwodów: sumskiego, charkowskiego i chersońskiego.

Ukraińska TV cyfrowa prowadzi emisję w DVB-T2, za przekaz odpowiada spółka ZeonBud, która licencję na przekaz czterech multipleksów (MUX 1, 2, 3 i 5) otrzymała w 2011 roku. Kanały są emitowane z kompresją wideo MPEG-4/H.264, w większości w SD.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...
reklama