reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zaufaj lekarzowi” w lipcu na BBC Lifestyle

dodano: 2018-06-14 11:44
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC Worldwide

„Zaufaj lekarzowi” BBC Lifestyle Na kanale BBC Lifestyle widzowie będą mogli zobaczyć intrygujący program „Zaufaj lekarzowi”, w którym zespół lekarzy eksperymentuje na własnych organizmach, aby znaleźć rzetelne odpowiedzi na medyczne pytania i wątpliwości, z którymi spotykamy się każdego dnia.

„Zaufaj lekarzowi” BBC Lifestyle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaufaj lekarzowi
Michael Mosley powraca z zespołem lekarzy, aby stawiać kolejne pytania dotyczące zdrowia i dobrej kondycji. W drugiej serii dowiemy się, dlaczego wszyscy potrzebujemy słońca, poznamy prawdę o „superpokarmach" i sprawdzimy, czy kofeina rzeczywiście ma pobudzające działanie. Czy cukier jest równie szkodliwy jak tytoń? Czy wystarczy inaczej przygotowywać jedzenie, aby nasza dieta stała się zdrowsza? Czy e-papierosy są bezpieczne? Czy monitory komputerów szkodzą naszym oczom?

Zespół lekarzy eksperymentuje na własnych organizmach i odwiedza szpitale, w których prowadzone są badania naukowe — wszystko po to, aby znaleźć rzetelne odpowiedzi na medyczne pytania i wątpliwości, z którymi spotykamy się każdego dnia.
Od wtorku 10 lipca, godz. a 21:55
 

Wyznania młodych lekarzy
„Wyznania młodych lekarzy” to relacje ze szpitala państwowej służby zdrowia  opowiedziane przez osoby znajdujące się na samej linii frontu – młodych adeptów medycyny. 23-latkowie pracują na różnych oddziałach, od izby przyjęć po chirurgię. Są zaangażowani, pełni pasji i świetnie wyedukowani. To oni są przyszłością brytyjskiej służby zdrowia. Jednak praca w państwowym szpitalu, który nieustannie zmaga się z problemami, m.in. rosnącą liczbą pacjentów, stanowi wyzwanie. Od młodych lekarzy  dużo się wymaga, daje się więc odczuć dużą presję.
Od czwartku 26 lipca, godz. 21:55

Uwięziona w czterech ścianach: ekstremalna otyłość
Dwa lata temu Sharon Hill, podobnie jak tysiące innych osób, miała tak poważną nadwagę, że nie mogła wyjść z domu. Ważyła ponad 290 kilogramów i uznana została za chorobliwie otyłą. Mieszka w malowniczej okolicy Cotswolds, której uroków jednak niemalże nie dostrzegała, gdyż przykuta była do krzesła, na którym ledwie mogła się poruszyć. Opiekował się nią partner Andrew, który w związku z jej  stanem także był uwięziony.  
 

W dramatycznym dążeniu do odzyskania zdrowia oraz utraty wagi Sharon zdecydowała się na poważną operację bariatryczną. W programie śledzimy jej walkę o zdrowie po dwóch latach od operacji. Chociaż schudła aż 90 kilogramów, znow zaczyna przybierać na wadze. Za pośrednictwem kamer umieszczonych w domu Sharon, śledzimy kolejne etapy jej zmagań z pokusami i obserwujemy, jak jej przemiana wpływa na relację z mężem. 

Przy wsparciu psychologa oraz zespołu chirurgów Sharon zdecydowała się na drugą ryzykowną operację. Czy wyzwoli się wreszcie z czterech ścian i uratuje małżeństwo?
Piątek 6 lipca, godz. 20:55

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama