reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Praha TV chce nadawać w HD i z HbbTV

dodano: 2018-06-28 21:20
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: parabola.cz

Praha TV W Czechach w ramach oferty naziemnej telewizji cyfrowej kolejny kanał jest zainteresowany przejściem do emisji w wysokiej rozdzielczości. Regionalna stacja Praha TV chce ruszyć w HD w 2019 roku. Poza poprawą jakości nadawca ma też w planach uruchomienie usługi telewizji hybrydowej HbbTV.

Praha TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomienie Praha TV HD zależy jednak od tego jak będzie postępować w Czechach proces przejścia do transmisji w standardzie DVB-T2.

Jak na razie w Czechach za pomocą anteny naziemnej można odbierać już w wysokiej rozdzielczości kanały: ČT1 HD, ČT2 HD, ČT 24 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD/ČT art HD, Prima Comedy Central HD i JOJ Family HD, a lokalnie także Polar HD i V1.

Kanał Praha TV jest emitowany w ramach czeskiej naziemnej TV cyfrowej w ramach multipleksu RS4 (Regionální síť 4 - regionalna sieć 4) u operatora Prague Digital TV. Przekaz jest realizowany na kanale 46 (674 MHz) i transmisja obejmuje swoim zasięgiem Pragę oraz część obszaru środkowych Czech.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama